Pasaulio ledo ritulio čempionatas startavo Kanados ir JAV spektakliu bei Rusijos pergale

Penktadienį Danijoje prasidėjo 2018 metų pasaulio ledo ritulio čempionatas. Jau pirmąją varžybų dieną akis į akį stojo Kanados ir JAV ekipos. Herninge vykusioje B grupės dvikovoje prireikė pratęsimo ir bulitų serijos, po kurios triumfavo amerikiečiai – 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 2:1).
Kanada – JAV
Kanada – JAV / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Kanadiečiai pelnė du greitus įvarčius, bet į tai jų varžovai atsakė trimis taikliais metimais ir turėjo du sykius vytis varžovus.

Pratęsime pasižymėti nepavyko nė vienai ekipai, o baudinių serijoje geriau atrodė amerikiečiai. Jų gretose du kartus pasižymėjo „Columbus Blue Jackets“ puolėjas Camas Atkinsonas, o tarp varžovų tikslus buvo tik Jordano Eberle bandymas.

Rungtynių metu Kanados įvarčius įmušė Pierre'as-Lucas Dubois, Ryanas O'Reilly, Anthony Beauvillier ir Coltonas Parayko.

Amerikiečių gretose pasižymėjo du įvarčius įmušęs Dylanas Larkinas, po kartą sėkmingai metė Andresas Lee ir Johnny Gaudreau.

B grupėje taip pat rungtyniauja Suomija, Vokietija, Norvegija, Latvija, Danija ir Pietų Korėja.

A grupės lydere užtikrintai tapo Rusijos rinktinė, pirmajame mače Kopenhagoje 7:0 (3:0, 1:0, 3:0) nepasigailėjusi Prancūzijos ekipos.

Dublį šiame mače pelnė Kirilas Kaprizovas, po sykį pasižymėjo Pavelas Bučnevičius, Jevgenijus Dadonovas, Aleksandras Barabanovas, Maksimas Šalunovas ir Artiomas Anisimovas.

A grupėje taip pat žaidžia Švedija, Čekija, Šveicarija, Baltarusija, Slovakija ir Austrija.

Į atkrintamąsias išeis po keturias stipriausias kiekvienos grupės ekipas.