Rusus nokautavusi Suomija – olimpinė ledo ritulio čempionė

Suomijos ledo ritulio rinktinė nuliūdino Rusijos olimpinio komiteto komandą ledo ritulio turnyro finale Pekine – suomiai iškovojo pergalę 2:1 ir sužibo istoriniu auksu.
Suomijai – auksas ledo ritulio turnyre
Suomijai – auksas ledo ritulio turnyre / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį įvartį finalo susitikime pelnė Rusijos olimpinio komiteto komanda – 8-ąją minutę ritulį į vartus pasiuntė Michailas Grigorenko.

Suomiams rezultatą išlyginti pavyko antrajame kėlinyje, kai 24-ąją minutę pasižymėjo Ville Pokka.

Galiausiai auksiniu tapusį įvartį į Rusijos olimpinio komiteto komandos vartus mušė Hannesas Bjorninenas 41-ąją minutę.

Tai pirmas Suomijos auksas olimpiniame ledo ritulio turnyre, tačiau pelnytas – suomiai laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes.

Rusai labai tikėjosi aukso šiame olimpiniame turnyre, kuriame nedalyvavo NHL žaidėjai. Olimpiniai atletai iš Rusijos auksą buvo laimėję pastarojoje olimpiadoje Pjongčange.

Anksčiau Suomija yra dukart laimėjusi olimpinį sidabrą: 1988-siais ir 2006-siais.

Bronzą olimpiniame turnyre laimėjo Slovakija, nugalėjusi Švediją šeštadienį. Slovakams tai pirmas olimpinis medalis ledo ritulio turnyre.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti