Vytautas Strolia prašovė 4 kartus lenktynėse, kuriose vėl triumfavo Martinas Fourcade'as

Prancūzijos biatlono žvaigždė Martinas Fourcade'as artėja prie krištolo taurės – prizo, skiriamo pasaulio taurės varžybų nugalėtojui.
Vytautas Strolia
Vytautas Strolia / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Šešerius pastaruosius metus čempionu tapęs prancūzas šeštadienį laimėjo pasaulio taurės etapo Osle persekiojimo lenktynes.

Jis ilgai varžėsi su norvegu Henriku L'Abee-Lundu, kuris laimėjo asmenines varžybas anksčiau šią savaitę ir šeštadienį startavo iš pirmosios pozicijos. Bet norvegas prašovė du kartus per paskutinę iš keturių šaudymo serijų.

Italas Lukas Hoferis finišavo antras, atsilikęs 18 sek. nuo M.Fourcade'o. Norvegas Johannesas Boe užėmė trečią vietą.

Šiose lenktynėse iš 47 pozicijos startavęs Vytautas Strolia prašovė keturis sykius, nuo M.Foucade'o atsiliko beveik šešias minutes ir finišavo 56-as tarp 60-ies atletų – tiek pateko į persekiojimo lenktynes.

Asmeninėse 10 km sprinto varžybose prieš tai jis buvo 47-as, pataikęs į visus 10 taikinių. Karolis Dombrovskis sprinte buvo 93-ias (2 netaiklūs šūviai), Rokas Suslavičius paskutinis, 103-ias (5 netaiklūs šūviai). Lietuvos biatlono rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas Osle nestartavo.

M.Fourcade'as jau yra užsitikrinęs sezono titulą persekiojimo varžybose, o bendroje visų rungčių įskaitoje prancūzas lenkia J.Boe 49 taškais, likus trims lenktynėms kitą savaitę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martinas Fourcade'as

Moterų estafetės čempionių titulą trečius metus iš eilės užsitikrino Vokietijos biatlonininkės, šįkart aplenkusios Prancūziją kovoje dėl aukso šeštadienį.