– Mes esame labai paveikti rinkodaros, ypač maisto papildų ir vaistų tema. Pernai Sveikatos apsaugos ministerija pasidalino informacija, kiek daug vaistų suvartojame. Tai rodo, kad yra labai didelis perteklius. Žmonės tiesiog perka, o vartojimas dar atskiras klausimas.
Skepticizmo, mano galva, šiuo klausimu yra nedaug. Gerą sveikatos raštingumą mes turime tik sutelktą tam tikrose Lietuvos srityse. Kitas dalykas, žmonėms kartais atrodo, kad tai – bus lengva išeitis, todėl psichologinis momentas šiuo klausimu irgi labai svarbus.
– Dažnai mes darome taip – pajuntame simptomą – traukia mėšlungis, atsiranda akies tikas, perkame magnį. Bet jo poveikį dar nesunku pajusti, kitų – vitamino D ar B grupės efektas pačiam žmogui juntamas mažiau. Taigi neaišku, ar veikia, ar reikia? Kaip išvis idealiu atveju reikėtų daryti? Pajutus simptomus eiti darytis tyrimų ir tik tada imti vartoti?

