Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Automobiliuose – užmaskuoti alkoholio matuokliai

Pradėjus naudoti alkoblokus – variklio užvedimą blokuojančius alkotesterius, amerikiečių vairuotojai susidūrė su netikėta įvaizdžio problema. Automobilio salone matydami įrengtą alkotesterį, žmonės galėjo blogai pagalvoti apie savo kolegą ar kaimyną, nepatogiai jautėsi ir alkobloko savininkas, net tuo atveju, kai alkobloką automobilyje įsirengdavo tiesiog prevencijos tikslais. Sprendimas buvo rastas greitai. Amerikiečiai sukūrė alkotesterių įdėklus, kurių dizainas primena vienkartinį kavos puodelį ar gaiviojo gėrimo skardinę, rašoma pranešime.
Alkotesteris paslėptas įdėkle – kavos puodelyje
Alkotesteris paslėptas įdėkle – kavos puodelyje / Alkotesteris.lt nuotr.

Europoje alkoblokų gamintojai surado kitą sprendimą. Pavyzdžiui, kaip visada racionalūs, vokiečių alkotesterių konstruktoriai tiesiog perkėlė pūtimo antgalį į galinę prietaiso sienelę ir alkotesteris tapo panašus į mobilųjį telefoną.

Alkotesteris.lt nuotr./Alkoblokas automobilyje
Alkotesteris.lt nuotr./Alkoblokas automobilyje

Alkoblokai

Pasakojimas apie maskuojančius įdėklus – tai tik linksmoji istorijos dalis. Atsakymas į klausimą apie alkotesterių laikymą ar nelaikymą automobilio salone yra nesusijęs su alkotesterio dizainu ar vairuotojo reputacija. Svarbiau yra aplinkos temperatūra, kurioje laikomas alkotesteris ir kurioje atliekamas blaivumo patikrinimas. Dėl alkotesterių, kurie yra alkoblokų sudedamoji dalis, laikymo automobilio salone klausimų nekyla. Geriausias technines charakteristikas turinčių alkoblokų darbo temperatūra yra nuo -45°C iki +85°C, todėl matomoje, vairuotojui patogioje vietoje pritvirtintas alkotesteris veikia be sutrikimų ir žiemą, ir karštą vasaros dieną.

Asmeniniam naudojimui skirti alkotesteriai

Laikyti asmeninius alkotesterius patariama ne automobilyje, o vairuotojo kišenėje ar rankinėje. Asmeniniai alkotesteriai nėra skirti naudoti šaltyje, jų darbinė temperatūra dažniausiai yra nuo +5°C iki +40°C, o laikymo temperatūra negali būti žemesnė nei 0°C. Taigi, ištisus metus laikyti asmeniniam pasitikrinimui skirtą alkotesterį automobilio daiktų dėtuvėje – blogas sumanymas.

Profesionalūs alkotesteriai

Profesionaliam naudojimui skirti rankiniai alkotesteriai veikia plačiame temperatūros diapazone, juos galima naudoti ne tik patalpose ar lauke, bet ir laikyti automobilyje.

Bendrovės „Alkotesteris“ vadovo Mariaus Anusausko teigimu, kai kurie darbui atšiauriose sąlygose skirti alkotesteriai naudoja vidinius jutiklių šildytuvus. Tokie prietaisai veikia net ir labai žemoje temperatūroje. „Pavyzdžiui, vieno populiariausių, policijos ir darbdavių naudojamo alkotesterio Dräger Alcotest 7510 darbo temperatūros intervalas yra nuo -10°C iki +50°C. Į šaltį iš automobilio ar patalpų išneštas alkotesteris galės būti naudojamas tol, kol atvės iki žemesnės, nei leidžiama darbinė temperatūra, o dar žemesnėje temperatūroje alkotesteris tiesiog neleis atlikti blaivumo testo“, – sako M.Anusauskas.

Darbinės temperatūros nereiktų painioti su šio prietaiso saugojimo temperatūra, kuri yra nuo -20°C iki +70°C, taigi, esant tokiai temperatūrai, alkotesterį drąsiai galima laikyti automobilio salone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius