Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Keturis dešimtmečius viltimi gyvenę rusniškiai: estakada mums – istorinis įvykis

Šiuo metu Rusnės gyventojai naudojasi laikinu betoniniu keliu, kuris driekiasi šalia statomos estakados. Kiekvieną kartą važiuodami pro šią vietą rusniškiai stebi statybų eigą ir džiaugiasi, kad šis 700 metrų ilgio statinys netrukus pakeis jų gyvenimą iš esmės ir jį vadina istoriniu įvykiu.
Statoma Rusnės estakada
Statoma Rusnės estakada / V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr.

Darbai vyksta pagal planą

Kaip teigia AB „Kauno tiltai“ techninio direktoriaus pavaduotojas Rimantas Vagonis, visi estakados statybos darbai vyksta pagal planą, o dirbti statybininkams nesutrukdytų net ir potvynis, nes nuo šiol visi pagrindiniai darbai vyks estakados viršuje.

„Pagrindinės estakados konstrukcijos jau yra sumontuotos – visos atramos, pamatai ir kolonos jau vietoje. Dabar atliekami perdangos armavimo ir betonavimo darbai. Nuo šiol pagrindiniai darbai vyks estakados viršutinėje dalyje“, – LRT.lt pasakoja R.Vagonis.

V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Rimantas Vagonis
V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Rimantas Vagonis

Pašnekovas džiaugiasi palankiomis oro sąlygomis, kurios leidžia išlaikyti dabartinį statybininkų darbų tempą. Kad viskas vyksta pagal planą, pabrėžia ir bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Saulius Bukantas.

„Kiekvieną dieną mūsų bendruomenė stebi ir prižiūri vykdomus darbus. Iki spalio 19 dienos turėjo būti uždėta paskutinė sija ir tai buvo padaryta laiku“, – teigia S.Bukantas.

Rusniškiai viliasi, kad šie metai bus paskutiniai, kai teks kentėti neigiamus potvynio padarinius ir per potvynio užliejamą kelią keltis naudojant specialias priemones. R.Vagonis žada, kad jei viskas ir toliau vyks pagal planą, objektas bus baigtas ir eksploatuoti atiduotas kitų metų gegužę.

Potvyniui pasiruošta

Nors Rusnės estakados darbai vyksta pagal planą, tačiau šiemet šiuo statiniu gyventojai naudotis dar negalės, todėl jiems paruoštas specialus betoninis kelias, kuriuo teks naudotis potvynio metu. R.Vagonio teigimu, šis laikinas kelias, palyginus su anksčiau buvusiu nuolatiniu, turi vieną esminį privalumą.

Rusniškiai viliasi, kad šie metai bus paskutiniai, kai teks kentėti neigiamus potvynio padarinius ir per potvynio užliejamą kelią keltis naudojant specialias priemones.

„Mūsų pastatytas technologinis kelias, kuris driekiasi šalia estakados, yra šiek tiek aukščiau nei esamas senasis kelias, todėl tai turėtų palengvinti žmonių perkėlimo darbus“, – mano R.Vagonis.

Kad laikinasis kelias tikrai pravers, sako ir S.Bukantas. Tačiau bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas teigia, jog ruošiamasi ir blogiausiam scenarijui.

„Laikinasis betoninis kelias paruoštas taip, kad atlaikytų potvynį, bet vanduo yra tokia stichija, kurios negali numatyti ir nuspėti įvykių į priekį. Todėl savivaldybėje buvo aptarta, kas būtų daroma esant ekstremalioms sąlygoms. Taigi, belieka laukti ir žiūrėti kokia bus situacija“, – LRT.lt sako S.Bukantas.

V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Statoma Rusnės estakada
V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Statoma Rusnės estakada

Statybininkams atsidėkoja maistu ir dovanomis

Keturis dešimtmečius laukta estakada – istorinis įvykis Rusnės gyventojams. S.Bukantas pasakoja, kad paskutinį kartą tokį didelį džiaugsmą bendruomenė jautė tik 1974-aisiais, kai buvo atstatytas tiltas per Atmatos upę, kuris tuo metu taip pat buvo vadinamas istoriniu įvykiu.

„Prisiminus, kiek metų teko „prasimurkdyti“ vandenyje, ši estakada mums yra kaip nušvitimas. Ypač praėjęs potvynis mums buvo labai sunkus išbandymas, todėl sunku žodžiais apsakyti, kaip džiaugiamės estakados statybomis“, – džiaugsmo neslepia S.Bukantas.

Atsidėkodami už statybininkų darbą, vietos gyventojai juos vaišina naminiu maistu. Pavyzdžiui, kai spalio 19 dieną buvo uždėta paskutinė sija, darbininkai buvo ne tik pavaišinti, bet jiems įteiktos ir nedidelės, bet naudingos dovanos.

„Tą dieną statybininkus vaišinome karšta namine sriuba, o Dalia Drobnienė inicijavo, kad statybininkams būtų numegztos vilnonės kojinės. Taip padedame bei džiaugiamės kartu“, – pasakoja S.Bukantas.

R.Vagonis pripažįsta, kas Rusnės gyventojai labai draugiški. Jų įmonė statė įvairius objektus ne vienoje Lietuvos vietoje, tačiau tokio bendruomenės palaikymo ir šiltų santykių nebuvo niekur.

„Tai tikriausiai pirmas atvejis, kai bendruomenė tokia draugiška, ir manau, kad vieni su kitais sutariame tikrai puikiai“, – pabrėžė R.Vagonis.

V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Statoma Rusnės estakada
V.Radžiūno / Lrt.lt nuotr./Statoma Rusnės estakada

Estakada – dar ne viskas

Nors Rusnės gyventojai be galo džiaugiasi estakados statybomis, tačiau tai nėra vienintelis infrastruktūros objektas, kuris turėtų pagerinti susisiekimą. Vietos gyventojai ne ką mažiau laukia ir 5 kilometrų ilgio kelio atkarpos nuo estakados iki Kazio Griniaus tilto rekonstrukcijos.

Neseniai buvo nutrauktas konkursas šio kelio ruožo rekonstrukcijai, tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija žada skelbti naują konkursą ir tikina, kad kelias tikrai bus sutvarkytas.

Visą pasakojimą, kaip sekasi vykdyti Rusnės estakados statybos darbus, galite pažiūrėti vaizdo įraše.

Parengė Vytenis Kudarauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius