Mirus transporto priemonės savininkui, nuosavybės perleidimo dokumentai naujam savininkui pradedami tvarkyti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių. O pagal šiuo metu galiojančią tvarką asmuo dėl automobilio įregistravimo savo vardu į „Regitrą“ gali kreiptis tik susitvarkęs paveldėjimo dokumentus. Tačiau nuo balandžio ši tvarka paprastinama – iš karto po asmens mirties bus galima laikinai tapti transporto priemonės valdytoju.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad, per 14 dienų niekam nesikreipus į „Regitrą“ dėl laikinos registracijos, transporto priemonės dalyvavimas viešajame eisme bus sustabdomas. Tai reiškia, kad su tokia transporto priemone važiuoti nebus galima.
Patogesnė tvarka paveldėtojams
Kaip jau buvo minėta, laikina registracija truks ne ilgiau kaip 1 metus nuo gauto pranešimo apie automobilio savininko mirtį. Per šį laikotarpį, sutvarkius turto paveldėjimo dokumentus, transporto priemonė turės būti įregistruojama naujojo valdytojo vardu, o jei per 1 metus tai nebus padaryta – dalyvavimas eisme ir toliau liks sustabdytas.
„Naujoji tvarka leis užtikrinti, jog būtų žinomas už automobilį atsakingas asmuo. Tai padės išvengti nesusipratimų, įvykus eismo įvykiui ar pažeidus kelių eismo taisykles. Be to, „Regitroje“ būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo galės iš karto susitvarkyti dokumentus, nelaukdamas, kol bus baigtos paveldėjimo procedūros“, – teigia „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.
Primename, kad, norint įregistruoti automobilį savo vardu, automobilio paveldėtojams pirmiausia reikės pasirūpinti jo galiojančia technine apžiūra bei privalomuoju draudimu. Tuomet atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti asmens dokumentą, registracijos liudijimą bei paveldėjimo dokumentus.
Naujoji tvarka galios ir toms transporto priemonėms, kurių savininkai mirė iki naujos tvarkos įsigaliojimo. Nuo balandžio iš Gyventojų registro automatiškai gavus duomenis apie asmens mirtį, jų vardu registruotų transporto priemonių dalyvavimas viešajame eisme taip pat bus sustabdomas, praėjus 14 dienų terminui.