2025-04-10 19:57

Stebuklingas dyzelinis „Volkswagen“: 100 km – tik 1,7 l degalų

Esame pratę prie to, kad technologijos šuoliais juda į priekį. Šiuolaikinių automobilių vidaus degimo varikliai yra labai ekonomiški, o seni – nešvarūs ir labai alkani. O gal ne?

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Antros kartos Volkswagen Polo (Gamintojo nuotrauka)
Antros kartos Volkswagen Polo (Gamintojo nuotrauka)

Daugiau apie automobilius – rubrikoje Gazas.lt

Gali būti sunku patikėti, kad dar 1988 metais „Volkswagen“ turėjo automobilį, kuriam 100 km kelionei nereikėjo nė 2 litrų degalų. Ir tai nebuvo hibridas.

Volkswagen Öko-Polo. Dabar tai – ypatingai retas šios markės modelis (Mail Man G40, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)
Volkswagen Öko-Polo. Dabar tai – ypatingai retas šios markės modelis (Mail Man G40, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

„Volkswagen“ yra sukūrę nemažai įdomių automobilių. „Passat“ su unikaliu W8 varikliu yra geras pavyzdys ir jį dar galite sutikti gatvėje. Tuo tarpu „Volkswagen“ W12 yra labai įdomus, bet su juo kelyje neprasilenksite.

1975 metais pasirodęs „Volkswagen Polo“ gimė tik tam, kad būtų pigus ir ekonomiškas automobilis. Tai yra tiesiog kompaktiška transporto priemonė, kuri per daug nepalengvina vairuotojo piniginės. Antros kartos „Polo“, gamintas 1981-1994 metais, tęsė šią paprastą filosofiją.

Unikalus Öko-Polo variklis – dviejų cilindrų dyzelis su kompresoriumi (Mail Man G40, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)
Unikalus Öko-Polo variklis – dviejų cilindrų dyzelis su kompresoriumi (Mail Man G40, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Jis taip tapo pagrindu įvairiems „Volkswagen“ bandymams ir inovacijoms. Viena tų inovacijų buvo G-Lader – mechaninis kompresorius, padedantis varikliui išvystyti didesnę galią. Tokie įrenginiai montuojami sportiniuose automobiliuose, kad jie būtų galingesni ir greitesni, bet padeda ir ekonomiškoms mašinoms, kad pakaktų mažesnio variklio.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą