2012-05-24 16:44

Vokietijos automobilių pramonėje bręsta streikas?

Derybos tarp Vokietijos darbdavių, įskaitant didžiuosius automobilių gamintojus, bei didžiausios Europoje pramonės darbuotojų profsąjungos „IG Metall“ pasiekė aklavietę. Bręsta streikas!
Įspūdinga „Volkswagen“ gamykla Wolfsburge
Įspūdinga „Volkswagen“ gamykla Wolfsburge / Gamintojo nuotr.

Tiesa, derybos vis dar tęsiasi, tačiau kelios kompanijos, įskaitant „Porsche“, BMW ir „Daimler“ jau mėnesio pradžioje buvo užsiminusios apie streikus, o galinga profsąjunga ruošiasi konfrontacijai.

Nepaisant to, kad ekonomika Vokietijoje atsigauna labai lėtai, galinga profsąjunga reikalauja padidinti darbo užmokestį 6,5 proc.

Vokietijos automobilių gamyklose standartinė darbo savaitė sudaro tik 35 valandas, o darbo sąnaudos yra vienos didžiausių visame pasaulyje, todėl automobilių gamintojai buvo privesti dalį gamybos perkelti į šiaurės Ameriką ir rytų Europą. 

Darbdavių asociacija, kuri atstovauja daugelį Vokietijos automobilių gamintojų, pasiūlė profsąjungai per ateinančius 14 mėnesių padidinti atlyginimą 3 proc. Šį pasiūlymą profsąjunga atmetė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą