Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės kviečiamos pateikti paraišką subsidijai

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės jau teikia paraiškas vienkartinei, negrąžintinai subsidijai gauti. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatytus ir su Europos Komisija suderintus kriterijus, nurodytus apraše, atitinkančios įmonės paraiškos formą gali pateikti per Elektroninio deklaravimo sistemą.
„Paskutinė verslo vakarienė“ Kaune
„Paskutinė verslo vakarienė“ Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Paraišką EDS kviečiame pateikti labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusias įmones, kurių pagrindinė ūkinė veikla yra įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą,“ – sako VMI Atrankos ir paramos auditui departamento vyresn. patarėja Rūta Giedrienė, pažymėdama, jog ši subsidija skiriasi nuo ankstesniųjų, kadangi pirmąkart pareiškėjas gali pats pasirinkti subsidijos apskaičiavimo būdą.

Subsidija galės būti skiriama labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms, kai jos atitinka vieną iš sąlygų - pildant paraišką įmonė turės pasirinkti, pagal kurį kriterijų nori būti vertinama, o nuo to priklausys kaip bus apskaičiuojama subsidija ir kokius dokumentus reikės pridėti.

  1. Jei įmonės vidutinės mėnesio pajamos sumažėjo ne mažiau kaip 50 proc. 2020 m. lapkričio - 2021 m. sausio mėn. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 – 2020 m., tai įmonė gali prašyti subsidijos, kuri sudarytų atitinkamą procentą nuo įmonės už 2019 m. sumokėtą ir / arba įskaitytą GPM sumą, nuo su darbo santykiais susijusių pajamų; pvz. jei įmonės vidutinės mėnesio pajamos sumažėjo 60 proc., tai ji gali gauti 60 proc. minėtos GPM sumos.

  2. Tą pačią sąlygą atitinkanti įmonė gali rinktis ir kitą subsidijos apskaičiavimo būdą. Jei vidutinės įmonės mėnesio pajamos sumažėjo ne mažiau kaip 50 proc. 2020 m. lapkričio – 2021 m. sausio mėn. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 – 2020 m., tai įmonė gali prašyti subsidijos padengti pastoviosioms išlaidoms. Subsidijos dydis tuomet gali siekti iki 70 proc. įmonės pastoviųjų išlaidų (kurias sudaro patalpų nuomos, komunalinės, eksploatacinės, saugos, įrangos, kuri neatsiejama nuo patalpų, automobilių stovėjimo vietų, indeksavimo pagal nuomos sutartį išlaidos), patirtų nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., tačiau ne daugiau kaip 40 tūkst. eurų ir ne mažiau kaip 500 eurų.

  3. Jei vidutinės įmonės mėnesio pajamos sumažėjo ne mažiau kaip 50 proc. 2020 m. lapkričio – 2021 m. sausio mėn. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m. ir ne mažiau kaip 30 proc. lyginant 2021 m. vasario – balandžio mėn. su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., įmonė gali prašyti subsidijos nepadengtoms pastoviosioms išlaidoms kompensuoti. Subsidijos dydis tuomet gali siekti iki 70 proc. įmonės nepadengtų pastoviųjų išlaidų, patirtų nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., tačiau ne daugiau kaip 350 tūkst. eurų;

  4. Atsižvelgiama ir į įmonių, palyginamuoju laikotarpiu negavusių pajamų, patirtų pastoviųjų išlaidų dydį, - jei įmonė nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. negavo pajamų (kai įsteigta iki 2019 m. spalio 31 d.) arba jei įmonė nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2019 m. gruodžio 31 d. negavo pajamų (kai įsteigta nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d.), - ji gali gauti fiksuoto dydžio subsidiją. Subsidijos dydis tuomet gali siekti iki 70 proc. įmonės pastoviųjų išlaidų, patirtų nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., tačiau ne daugiau kaip 40 tūkst. eurų ir ne mažiau kaip 500 eurų;

Į subsidiją gali pretenduoti ir tos įmonės, kurios jau anksčiau yra gavusios subsidiją, tačiau pažymėtina, jog į ją negali pretenduoti žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sritys, kredito ir finansų įstaigos. Jeigu nors viena įmonės vykdoma ūkinė veikla priskiriama išvardytoms sritims, įmonei subsidija nėra teikiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius