V.Kondratovičius antradienį žurnalistams sakė, kad šalia Vilniaus oro uosto dronas skraidė teisėtai.
„Dronas, kuris skraido Liepkalny, buvo aptiktas prie Rasų, leidžiant apžiūrėti geležinkelius. Jis buvo aptiktas, bet juo buvo naudojamasi teisėtai ir policija, nustačiusi faktą, baigė paieškos procedūrą“, – žurnalistams antradienį sakė V.Kondratovičius.
Jo teigimu, greičiausiai dronu naudojosi saugos tarnyba – „Ekskomisarų biuras“.
„Greičiausiai tai buvo minėta saugos tarnyba, kuri dirba su geležinkelių infrastruktūros apsauga, tai darė teisėtai. Tai tas pranešimas greičiausiai buvo traktuotas iš Oro navigacijos kaip signalas, kad galbūt tai galėjo sutrukdyti skrydžius ir buvo laikinai sustabdyti skrydžiai, kol buvo išsiaiškinta“, – pasakojo vidaus reikalų ministras.
Pasak jo, dronas formaliai priklauso „Lietuvos geležinkeliams“, tačiau jį naudoja „Ekskomisarų biuras“, kurio vadovas Vytautas Labeckas 15min anksčiau buvo pabrėžęs, kad dronas jiems nepriklauso.
Vidaus reikalų ministerijos atstovai 15min sakė, kad tokia buvo pirminė informacija, kuri galiausiai nepasitvirtino.
Tuo metu V.Labeckas ketvirtadienį 15min vėl paneigė šią informaciją – jo teigimu, dronas nėra saugos tarnybos.
„Mes savo dronus susižiūrime, kur jie skraido. Tuo metu arti oro uosto nebuvome su savo dronu. Dronas nėra mūsų. Mes saugome „Lietuvos geležinkelių“ objektą, ten skraido mūsų dronas, priklausantis mums, bet jo neįmanoma pamatyti iš tos vietos, kur buvo pranešimas, kad skrenda dronas. Aš pats buvau nuvažiavęs į tą vietą. Mano išvada tokia – nėra nustatyta, kieno tas dronas, kuris buvo pastebėtas kažkur Liepkalnyje“, – 15min teigė V.Labeckas.
„Oro navigacijos“ atstovai 15min teigė, kad dėl rugpjūčio 20 d. naktį Vilniaus oro uosto prieigose pastebėto drono tyrimą atliko policija, todėl ir reikėtų kreiptis į policiją.
„Oro navigacijos“ pareiga yra užtikrinti skrydžių saugą. Šiuo atveju skrydžiai trumpam buvo sustabdyti, situacija patikrinta, įsitikinta, kad grėsmės nėra ir maždaug po pusvalandžio eismas vėl atnaujintas“, – nurodoma atsiųstame komentare.
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min penktadienio rytą nurodė , kad tikslinant šio pranešimo informaciją (apklausus galimus liudytojus, peržiūrėjus kameras ir t.t.), nebuvo gauta objektyvių ir patvirtinančių duomenų, kad tai galėjo būti skraidantis objektas, kuris keltų grėsmę.
„Remiantis gauta pirmine informacija, visos tarnybos sureagavo pagal savo turimus algoritmus, įvertinę visas galimas grėsmes, tačiau po savaitę vykusio aplinkybių patikslinimo, negauta objektyvių duomenų, kad tai buvo galimą grėsmę keliantis objektas“, – teigė R.Matonis.
Pasak jo, atsižvelgiant į tai, aplinkybių patikslinimo procedūra yra baigta.
Kaip skelbė 15min, praėjusią savaitę, trečiadienio naktį dėl minėto drono teko laikinai stabdyti skrydžius Vilniaus oro uoste.
„Galime patvirtinti, kad šiandien apie vidurnaktį gavome informaciją iš „Oro navigacijos“ specialistų apie Vilniaus mieste, toliau nuo oro uosto, pastebėtą droną. Vilniaus oro uosto tarnybos ėmėsi papildomų veiksmų, buvo sustiprintas patruliavimas bei stebėjimas nurodyta kryptimi. Maždaug pusvalandžiui buvo sustabdytas orlaivių eismas, visos oro uosto operacijos visa apimtimi atnaujintos apie 00 val. 35 min.“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas.
Pasak jo, ši situacija lėmė, kad buvo pavėlintas vienas išvykimo skrydis į Tel Avivą, dar keletas atvykstančių orlaivių buvo laukimo zonose oro erdvėje ir vėlavo atvykti apie 15–20 minučių.
Be to, kaip rodo skrydžių stebėjimo portalo flightradar24.com duomenys, keturi nusileisti turėję lėktuvai kurį laiką turėjo sukti ratus virš Lietuvos.


