2026-07-27 18:45

Plėtrą žadėjęs naujas prekybos tinklas uždaro parduotuvę: vadovas atskleidė ateities planus

Jurgita Šimelevičienė
Verslo aktualijų redaktorė
Prieš mažiau nei metus pirmąją parduotuvę atidaręs ir plėtrą žadėjęs naujas lietuviškas prekybos tinklas „Litas“ uždaro vieną iš dviejų savo mažų kainų parduotuvių. Prekybos tinklo „Litas“ vadovas Simonas Bumšteinas 15min paaiškino, kodėl uždaro šią parduotuvę, ir tvirtino, kad įmonė ambicingų plėtros planų neatsisako.
Atsidarė prekybos tinklas „Litas“
Atsidarė prekybos tinklas „Litas“ / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Prekybos tinklo „Litas“ vadovas S.Bumšteinas 15min patvirtino, kad nuo rugpjūčio 3 dienos uždaroma sostinėje, Verkių g. 42, įsikūrusi parduotuvė „Litas“.

Ši pirmoji „Litas“ prekybos tinklo parduotuvė veikė mažiau nei metus – ji buvo atidaryta 2025 metų rugsėjį.

Nors nauju prekybos tinklu Lietuvoje pretenduojančio tapti „Lito“ akcininkas S.Bumšteinas pernai rugsėjį 15min pasakojo apie planus per trejus metus atidaryti 25 parduotuves, iki šiol veikė tik dvi „Litas“ parduotuvės. Antroji parduotuvė vasario 26 dieną buvo atidaryta Vilniuje, Laisvės pr., pasaže „Pas Juozapą“.

S.Bumšteinas 15min tvirtino, kad parduotuvę Verkių gatvėje nuspręsta uždaryti, nes šios patalpos tapo per ankštos, o „visas pajėgas ketinama perkelti į Laisvės prospekto parduotuvę“.

„Mes Verkių g. parduotuvę tiesiog išaugome. Tai buvo mūsų pilotinė parduotuvė – startavome su palyginti mažu asortimentu, o šiandieninis asortimentas, jo apimtis jau nebeleidžia palaikyti likučių. Tiesiog viską išparduodame iki kito atvežimo. Mūsų asortimento palaikymui, likučių palaikymui reikia gerokai erdvesnių patalpų, nei turėjome šioje parduotuvėje.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Atsidarė prekybos tinklas „Litas“
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Atsidarė prekybos tinklas „Litas“

Be to, patys patalpų savininkai turi šioms patalpoms planų – atsižvelgiant į numatomus šių patalpų pokyčius ir ribotas galimybes papildomai investuoti į šią lokaciją, matėme, kad ji netikslinga“, – komentavo S.Bumšteinas.

Plėtros planai buvo pristabdyti

S.Bumšteinas naująjį prekybos tinklą valdo per dvi savo bendroves: prieš dvejus metus įkurtas nekilnojamojo turto veikla užsiimančias įmones „Senamiesčio erdvės“ ir „Esser projektai“.

Prekybos tinklo vadovas 15min tvirtino, kad plėtros planų neatsisako ir šiuo metu dairosi naujų vietų – ir ne tik Vilniuje.

„Plėtros planai niekaip nesikeičia. Jie buvo tik trumpam pristabdyti dėl vidinių įmonės struktūrinių persitvarkymų. Bet šiuo metu labai aktyviai stebime nuomos rinką ir matome atsirandančių naujų galimybių bei atsilaisvinančių plotų po tam tikrų rinkos žaidėjų pasitraukimo“, – komentavo S.Bumšteinas.

Paklaustas, ar „Litas“ gali įsikurti „Mere“ prekybos tinklo, penktadienį uždariusio visas parduotuves, vietoje, S.Bumšteinas neatmetė tokios galimybės.

PLAČIAU SKAITYKITE: Visoje Lietuvoje uždaromos „Mere“ parduotuvės

„Aš tokios galimybės tikrai neatmesčiau. Bet, kiek man yra žinoma, tai yra pakankamai komplikuotas procesas, kas liečia tokio prekybos tinklo uždarymą ir priežastis, kodėl jis uždaromas, – teigė jis. – Aš manau, kad tai nebus nei greitas, nei paprastas procesas. Tose patalpose yra gamintojų, importuotojų, tiekėjų prekės. Ir kas joms bus, kas bus su įranga, kuri yra tose patalpose, – čia didelis klausimas“.

10 mėnesių veikiančio „Lito“ veiklą S.Bumšteinas vertina kaip sėkmingą.

„Rezultatas yra stabiliai augantis. Tiesiog galime užduoti klausimą patys sau: kas šiais laikais nenori sutaupyti ir pirkti racionaliai? Aš manau, kad pirkėjai vienareikšmiškai „Litą“ atradę ir jau suformavo pirkimo įpročius mūsų parduotuvėje. Visi šie požymiai rodo, kad pirkėjai labai teigiamai reaguoja į naują rinkos žaidėją, kuris suteikia galimybę pirkti racionaliau – tai yra, tuos pačius produktus kaip ir pas kitus rinkos žaidėjus, tik už mažesnę kainą“, – komentavo jis.

„Registrų centrui“ pateiktos ataskaitos duomenimis, įmonė „Senamiesčio erdvės“ 2025 metais uždirbo 543 tūkst. eurų pajamų ir 44,6 tūkst. grynojo pelno.

Kas investuotojas – neaišku

Tiesa, kas iš tiesų yra pagrindinis šio naujo prekybos tinklo investuotojas, iki šiol nėra aišku. S.Bumšteinas – 21-ių metų NT įmonių akcininkas, neturintis patirties prekybos tinklų rinkoje, kur konkurencijos Lietuvoje netrūksta. Jis tvirtino, kad „už jo stovi“ investuotojai, tačiau nesutiko jų įvardyti nei pernai rugsėjį, nei dabar.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Atsidarė prekybos tinklas „Litas“
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Atsidarė prekybos tinklas „Litas“

„Investuotojai yra keli, visi lietuviško kapitalo, Lietuvoje uždirba pinigus“, – abstrakčiai pernai rugsėjį atsakė S.Bumšteinas.

Nors tuomet „Litas“ vadovas žadėjo investuotojus įvardinti jau netrukus, pirmadienį S.Bumšteinas 15min teigė, kad atskleisti pavardžių vis dar negalintis.

„Galiu tik dar kartą patikinti, kad mūsų finansinį pagrindą sudaro vietinis lietuviškas kapitalas, ilgą laiką veikiantis Lietuvoje. Tačiau investuotojų prašymas, kurį mes turime gerbti, yra išlaikyti jų privatumą. Todėl daugiau pakomentuoti šiame etape negaliu“, – teigė jis.

Nors į15min kreipęsi skaitytojai pernai atkreipė dėmesį, kad „Litas“ labai primena Lietuvoje veikiantį prekybos tinklą „Mere“, S.Bumšteinas 15min tikino, kad „Litas“ neturi sąsajų su „Mere“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą