-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 11 19 /13:25

„Uber“ – jau Vilniuje: paskelbtos kainos, bet iki sekmadienio nakties veža nemokamai

Ketvirtadienį, lapkričio 19 dieną, keleivių vežimo paslaugų teikėja bendrovė „Uber“ pradeda veiklą Vilniuje, 15min.lt patvirtino bendrovės viešųjų ryšių atstovai.
Brazilijos taksistai protestuoja prieš programėlę „Uber“
Brazilijos taksistai protestuoja prieš programėlę „Uber“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paskelbtos kainos, bet savaitgalį veš nemokamai

„Uber“ paslaugomis nuo ketvirtadienio visą savaitgalį iki sekmadienio nakties galima naudotis nemokamai. Tiesa, įmonės atstovai praneša, kad pirmosiomis veikimo dienomis gali trūkti automobilių.

Veiklos pradžios Vilniuje proga „Uber“ šį savaitgalį dovanoja iki 5 nemokamų kelionių. Kiekvienos kelionės kaina – iki 20 eurų, o bendra visų kelionių vertė siekia iki 100 eurų. Akcija galioja nuo lapkričio 19 d. 10:00 val. ryto iki 22 d. 23:59 val.

Kelionės kaina „Uber“ automobiliu susidės iš dviejų tarifų – 10 centų už nuvažiuotą minutę ir 40 centų už nuvažiuotą kilometrą.

„Uber“ savo tinklalapyje skelbia paslaugų kainas: įsėdimo kaina – 80 centų, mažiausia paslaugos kaina – 1,5 euro, jei iškviesite automobilį, bet atsisakysite užsakymo, turėsite sumokėti taip pat 1,5 euro. Kelionės kaina „Uber“ automobiliu susidės iš dviejų tarifų – 10 centų už nuvažiuotą minutę ir 40 centų už nuvažiuotą kilometrą. Kelionės pabaigoje susumavus nuvažiuotą laiką ir kilometrus bus pateikta galutinė kaina.

„Pirmąsias savaites galime susidurti su ribotų automobilių prieinamumu. Nesijaudinkite, mes papildomai dirbame tam, kad kuo daugiau „Uberių“ atsirastų keliuose“, – pranešė bendrovė.

JAV San Fransiske veiklą pradėjusi bendrovė „Uber“ kuria ir prižiūri programėlę, kuri leidžia išsikviesti laisvai samdomą vairuotoją su jo asmeniniu automobiliu. Vietoje tradicinio taksometro tokiuose automobiliuose kelionės kainą apskaičiuoja „Uber“ programėlė pagal palydovinės navigacijos duomenis. Bendrovė tikina kruopščiai atrenkanti vairuotojus siekdama užtikrinti maksimalų keleivių ir eismo saugumą.

Užsitikrino valdžios palaikymą

Spalio pabaigoje pasitvirtino žinia, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius derasi dėl naujos keleivių vežimo paslaugos, pasitvirtino.

Sostinės savivaldybė paskelbė, kad R.Šimašius susitiko su didžiausios pasaulyje dalijimosi transportu platformos „Uber“ atstovu Alexanderiu Lobovu ir apsikeitė pasirašytu pasitikėjimo memorandumu. Susitarta, kad netrukus Vilniuje pradės veikti bandomoji dalijimosi automobiliais programa.

Premjeras Algirdas Butkevičius irgi palaiko „Uber“ atėjimą į Lietuvą bei ragina institucijas greičiau suderinti tokiai veiklai trukdančius teisės aktus.

„Būtina operatyviai spręsti klausimus, kurie leis kaip galima greičiau pradėti veiklą šalyje – suderinti teisės aktus, užtikrinti skaidrų mokesčių administravimą ir pajamų surinkimą, todėl pavedžiau Susisiekimo ministerijai bei Valstybinei mokesčių inspekcijai bendradarbiauti ir operatyviai spręsti šiuo klausimus“, – pranešime spaudai teigė premjeras po trečiadienį vykusio susitikimo su „Uber“ atstovais.

Bendrovės atstovai 15min.lt aiškino, kad vairuotojai-partneriai dirba pagal individualią veiklą.

„Mes neturime nei vairuotojų, nei automobilių. Jie vairuoja savo nuosavus automobilius tada, kada nori, kiek nori. Tai nėra taksi paslauga, tai yra pavėžėjimo paslauga. Tai nėra taksi automobiliai, jie nėra specialiai pažymėti, jie nevažiuoja taksi juostomis, jie neima žmonių iš gatvės“, – aiškino „Uber“ Operacijų ir logistikos vadovas Vilniuje Vytautas Černiauskas.

VIDEO: Vilniaus meras Remigijus Šimašius apie UBER atėjimą

Daugiau apie bendrovę skaitykite čia: „Uber“ atstovas Alexanderis Lobovas: „Uber“ – tai ne taksi bendrovė

VIDEO: „Uber“ atstovas papasakojo apie plėtrą Lietuvoje

Kaip veikia „Uber“?

„Uber“ naudoja mobiliąją aplikaciją išmaniajame telefone tam, kad sujungtų kur nors vykti norinčius žmones su pavėžėti galinčiais savarankiškai dirbančiais vairuotojais. Visuose iOS ir „Android“ operacinėse sistemose veikianti aplikacija naudoja žemėlapius su GPS funkcija tam, kad rastų arčiausiai esantį vairuotoją, dažniausiai esantį vos už kelių minučių kelio.

Užsakęs paslaugą, pakeleivis ekrane mato vairuotojo nuotrauką, jo/jos vardą ir automobilio markę, modelį ir numerį bei gali stebėti, kaip automobilis atvyksta realiu laiku. Aplikacija informuoja pakeleivį apie vairuotojo atvykimą.

Kiekvienas „Uber“ platformoje užsiregistravęs vairuotojas-partneris yra praėjęs griežtą teistumo ir vairavimo istorijos patikrą, turi vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnę kaip 2 metų vairavimo patirtį. Jų automobilis yra ne senesnis kaip 10 metų, turi bent keturias duris, yra švarus ir geros techninės būklės.

Kelionės pabaigoje visiškai nereikia rūpintis dėl apmokėjimo, nes kelionė užbaigiama be grynųjų pinigų – apmokėjimas automatiškai įvykdomas mobiliojoje aplikacijoje naudojant kredito kortelę, sujungtą su naudotojo sąskaita.

Atvykus į tikslą elektroniniu paštu automatiškai išsiunčiama kelionės ataskaita, kurioje pateikiama detali paslaugos kaina, informacija apie vairuotoją ir tikslus kelionės maršrutas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius