2013-04-11 13:03

Aukščiausio lygio ES svečių valgiaraštyje – produktai iš atrinktų Lietuvos ūkių

Užsienio reikalų ministerijos organizuotą Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai aukščiausio lygio susitikimų dalyvių maitinimo ir aptarnavimo konkursą laimėjo Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ kartu su partneriais.
Naminis varškės sūris
Naminis varškės sūris / skanuseksperimentai.blogspot.com nuotr.

Laimėtojų laukia rimtas iššūkis – aptarnauti ir pamaitinti daugiau kaip dvidešimties susitikimų svečius. Planuojama, kad kiekviename iš šių susitikimų dalyvaus nuo 100 iki 500 svečių, o bendras jų skaičius sieks keletą tūkstančių.

„Konkursui mūsų pateikta maitinimo ir aptarnavimo, stalų serviravimo ir dekoravimo koncepcija atitiko visus reikalavimus ir pataikė į dešimtuką – ekspertai ją įvertino aukščiausiais balais. Mums pavyko surinkti puikią komandą ir vienus iš geriausių Lietuvos virtuvės šefų, turinčių aukščiausio lygio tarptautinių susitikimų aptarnavimo patirtį, bei pateikti geriausią konkursui iškeltos idėjos „Lietuva – moderni, kurianti, jauki“ sprendimą“, – rezultatais džiaugėsi „Litexpo“ Konferencijų ir renginių organizavimo skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius.

„Litexpo“ pateikta maitinimo koncepcija remiasi Šiaurės regiono, kuriam priklauso ir Lietuva, maisto gaminimo filosofija, siejant ją su kulinariniu mūsų šalies paveldu – klasikine bajoriška virtuve ir novatoriška maisto gamyba, paremta „Slow food“ (lėto maisto) idėjomis.

Pasak J. Bortkevičiaus,  didžiausias dėmesys bus skiriamas produktų kokybei, jų maistinių savybių išsaugojimui, jų sezoniškumui ir originaliam patiekalo pateikimui. „Daržovės, vaisiai, mėsa ir kiti ingredientai, išskyrus keletą išimčių,  bus tik lietuviškos kilmės ir užauginti specialiai tam atrinktuose vietiniuose ekologiniuose ūkiuose. Siūlomas meniu bus tik iš tuo metu augančių  daržovių, uogų, grybų, jokie šaldyti produktai nebus naudojami, nebus dedami jokie sintetiniai priedai ir konservantai“ – užtikrina J. Bortkevičius. 

„Litexpo“ suburta svetingumo verslo profesionalų komanda ekspertų vertinimams pateikė ne tik maitinimo koncepciją, bet ir 300 skirtingų unikalių patiekalų valgiaraštį. Į patiekalų sudėtį įeina įvairi žvėriena, paukštiena, kiauliena, jautiena, upių ir jūrų žuvys, natūralios kruopos, šviežiai gaminami makaronai, sezoniniai vaisai, uogos ir daržovės, grybai, prieskoninės žolelės ir net tokie maisto gamyboje retai sutinkami ingredientai kaip kiškio kopūstai, kepti ajerai, šermukšnio uogos, girtuoklės, šilauogės, šalpusnis, medaus žiedadulkės, agrastų actas ir pan.

Svečiams bus siūloma paragauti ir grynai nacionalinių patiekalų – juodos lietuviškos duonos, balto varškės sūrio, skilandžio, alaus, šakočio, medaus.

„Litexpo“ pateikta stalų serviravimo ir dekoravimo koncepcija remiasi klasikiniais dekoravimo sprendimais, įtraukiant modernių ir tautiškų detalių. „Dekoro akcentas – tautiškos detalės ir simboliai. Čia taip pat naudosime tik sezonines lauko gėles, rinksimės jas tautinių spalvų, bekvapes, kad nenustelbtų patiekalų kvapo“ – sako J. Bortkevičius.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą