2026-06-29 15:09

Baigiantis pereinamajam laikotarpiui MiCA licencijas Lietuvoje gavo 6 kripto turto įmonės

Europos Sąjungoje (ES) birželį baigiantis kripto turto rinkų (MiCA) reglamento pereinamajam laikotarpiui, Lietuvos bankas šių  paslaugų licencijas iki šiol suteikė šešioms įmonėms.
Bitkoinas
Bitkoinas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Licencijas yra gavusios „Robinhood Europe“, „Decentralized“, „Nuvei Liquidity“, „Micar assets“ – apie jas jau skelbta anksčiau, taip pat „Newrails“ ir „Blue Emi“, pirmadienį pranešė LB.

Teisę teikti kriptoturto paslaugas šalyje turi ir kitose ES valstybėse MiCA licencijas gavusios bendrovės, pabrėžia bankas.

„Lietuvos gyventojai ir įmonės gali naudotis ne tik Lietuvoje veikiančių kriptoturto bendrovių paslaugomis, todėl svarbu įsitikinti, kad šios bendrovės turi teisę tęsti veiklą Europos Sąjungoje. Kriptoturto paslaugų teikėjai yra informuoti, kokių veiksmų jie turi imtis, tačiau ir patys vartotojai turėtų pasirūpinti savo turto saugumu ir pasidomėti savo paslaugų teikėjų veiklos teisėtumu“, – pranešime teigė LB Finansų rinkos priežiūros departamento direktorius Vaidas Cibas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą