ESO elektros tiekimo sutrikimų žemėlapyje nurodoma, kad elektra dingo apie 15.30 val. Daugiausia paveikta Kalvarijų gatvė, kur be elektros liko 398 vartotojai. Dar 121 vartotojas elektros neturėjo Mažuosiuose Gulbinuose, 107 – Baltupiuose, o 11 – Vanaginėje.
Iš viso tuo metu be elektros buvo likę mažiausiai 637 vartotojai.
ESO sutrikimų žemėlapyje nurodoma, kad planuojamas elektros tiekimo atnaujinimo laikas – trečiadienį iki 21 val.
Papildyta 19.25:
ESO: užfiksuoti du sutrikimai
ESO nurodė, kad trečiadienį Baltupių ir Vanaginės sodų rajonuose buvo užfiksuoti du elektros tiekimo sutrikimai.
Pirmasis įvyko apie 15.30 val. Jo metu be elektros buvo likę daugiau kaip 5,5 tūkst. vartotojų. ESO darbuotojams pradėjus gedimo šalinimo darbus, elektros tiekimas didžiajai daliai klientų buvo atkurtas.
Tačiau apie 17 val. užfiksuotas antrasis sutrikimas, kuris paveikė dar apie 4,8 tūkst. vartotojų.
„Paveiktoje tinklo vietoje nedelsiant buvo sutelktos padidintos ESO operatyvinės pajėgos, dirba papildomos specialistų brigados, kad elektros energijos tiekimas būtų atkurtas kuo greičiau“, – komentare 15min nurodė ESO Komunikacijos projektų vadovas Linas Toleikis.
Pirminiais duomenimis, abu sutrikimai susiję su trumpuoju jungimu 10 kV kabeliniame elektros tinkle.
Kadangi Baltupių ir Vanaginės sodų rajonai prijungti prie tos pačios transformatorių pastotės, gedimas paveikė elektros energijos tiekimą abiejose teritorijose.
ESO duomenimis, preliminariai planuojama, kad elektros energijos tiekimas Baltupiuose bus visiškai atkurtas iki 20 val., o Vanaginės sodų rajone – iki 21 val.
