Prisiderina prie kitų
Tautiečiai nelabai galvoja, kada finansiškai palankiausia atostogauti. Jie dažniau atostogas renkasi pagal tai, kada gali – pasitarę ir susiderinę poilsį su artimaisiais, draugais ar prisitaikę prie vaikų atostogų.
Vis dažniau lietuviai prasiilgina poilsį, pasinaudoję viduryje savaitės pasitaikančiomis šventinėmis, ne darbo dienomis. Tada jie parašo prašymą, norėdami panaudoti atostogas iki savaitgalio likusioms kelioms dienoms, ir štai jau gali mėgautis kad ir 5 laisvomis dienomis.
Daugėja ir atostogaujančių tarpušvenčiu, taip prailginamos poilsio dienos, per kurias spėjama net išvykti į užsienį ir ten sutikti Kalėdas ar Naujuosius metus.
„Atostogos tarpušvenčiu labai išpopuliarėjo tarptautinėse kompanijose. Kai išeina atostogų žmogus, kurio darbas susijęs su kitais komandos nariais, dažnai jie vis tiek skambina ar rašo, klausdami kokios nors informacijos. Tokios atostogos jau yra pagadintos.
Bet, kai atostogauja visas kolektyvas, niekas neskambina, visiems rami galva, o ir grįžus į darbą nėra perduodama sukaupta didelė darbų krūva, nes tuo metu tiesiog niekas nedirbo. Todėl tarpautinėse kompanijose dabar jau dažnai kolektyvai išeina atostogų vienu metu.
Ši tradicija jau ateina ir į Lietuvos įmones. Neretai vienas sutuoktinis dirba tarptautinėje įmonėje, o kitas – Lietuvos, tad atostogos tarpušvenčiu jau plinta kaip virusas“, – 15min kalbėjo Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė.
Visgi tai nereiškia, kad tokiu metu atostogauti yra finansiškai verta, priešingai – gavus atlygį galite net išvysti mažesnius skaičius nei tikėjotės. Tad kuriais 2024 m. mėnesiais atostogauti palankiausia?