2017-02-17 13:48

Gerų ženklų euro zonoje vis daugiau

Euro zonos einamosios sąskaitos perteklius, pakoreguotas dėl sezoniškumo, 2016 metų gruodį sumažėjo nuo 36,4 mlrd. eurų mėnesiu anksčiau iki 31 mlrd. eurų, rodo Europos Centrinio Banko (ECB) paskelbti duomenys. Tačiau per visus 2016 metus šis rodiklis padidėjo nuo 3,1 proc. BVP 2015 metais iki 3,4 proc. BVP ir šis santykis buvo didžiausias bendros valiutos bloko istorijoje.
Eurai
Eurai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iš euro zonos šalių didžiausias einamosios sąskaitos perteklius gruodį buvo užfiksuotas Vokietijoje – 24 mlrd. eurų. Atitinkamas Italijos rodiklis sudarė 5,54 mlrd. eurų, Prancūzijos – 4,9 mlrd. eurų, o Danijos ir Švedijos – po daugiau kaip 2,4 mlrd. eurų.

Tuo tarpu Graikijoje buvo užfiksuotas 933 mln. eurų deficitas, o Čekijoje – 818 mln. eurų deficitas.

Atskirų šalių duomenys nėra koreguoti dėl sezoniškumo.

Visos ES einamosios sąskaitos perteklius, pakoreguotas dėl sezoniškumo, 2016 metų gruodį sudarė 17,8 mlrd. eurų ir buvo didesnis negu lapkritį, kuomet sudarė 16,2 mlrd. eurų, arba 2015 metų gruodį, kuomet siekė 11,4 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą