2010-08-25 17:28

Kovoti dėl didesnės „Lifosos“ akcijų išpirkimo kainos kol kas ketina tik 54 smulkieji akcininkai

Į kvietimą vienytis ir kovoti dėl didesnės „Lifosos“ akcijų supirkimo kainos kol kas atsiliepė tik 54 smulkieji investuotojai, valdantys 101,5 tūkst. vienetų akcijų, kurios supirkimo kaina įvertintos beveik 4,8 mln. litų.
Gamykla
Gamykla / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.
Temos: 2 Akcijos Kaina

„Smulkiųjų akcininkų aktyvumas kol kas nėra toks kokio tikėtasi, nes „Lifosa“ turėjo apie 2 tūkst. akcininkų. Galbūt koją kiša vasara, galbūt smulkieji sprendimą prisijungti, kaip įprasta, priims tik baigiantis terminui užginčyti siūlomą kainą“, – pranešime spaudai sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.

Pasak jo, surinktos lėšų sumos pakanka pirmam žingsniui – parengti ieškinį ir kreiptis į teismą dėl teisingos „Lifosos“ akcijų kainos nustatymo, tačiau tikriausiai bus per mažai kitoms civilinio proceso išlaidoms apmokėti.

„Todėl kviečiame prisidėti ir kitus „Lifosos“ smulkiuosius akcininkus, kad netektų atsitraukti vėlesniame etape. Proceso sėkmė – dar neprisijungusiųjų rankose, ir visiškai nesvarbu, kiek akcijų prisijungiantis turėjo – 50 ar 500“, – sakė T.Pilipavičius.

Smulkiesiems akcininkams prie išlaidų finansavimo siūloma prisidėti įmokant po 1 litą nuo privalomojo išpirkimo metu parduotų „Lifosos“ akcijų.

Rusijos koncernas „Jevrochim“ smulkiųjų „Lifosos“ akcininkų turimas akcijas privalomai išperka po 47 litus. Investuotojų asociacija anksčiau yra skelbusi, kad ši kaina yra per maža ir turėtų būti mažiausiai trečdaliu didesnė.

Terminas užginčyti siūlomą kainą baigiasi 2010 metų rugsėjo 9 dieną.

„Lifosos“ akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą