Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

LB, Finansų ministerija: infliacija šiemet turėtų pasiekti vienaženklį skaičių

Šiemet Lietuvoje infliaciją toliau skatins maisto kainos, tačiau metų viduryje ji turėtų pasiekti vienaženklį skaičių, sako Lietuvos banko (LB) atstovas. Finansų viceministras mano, jog infliacija šiais metais lėtės „gana ženkliai“, jeigu nebus naujo šoko energetikos rinkoje.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Infliacija

„Mastas taps pagrindiniu infliaciją didinančiu veiksniu. Energijos įtaka infliacijai jau mažėja, o apdoroto ir neapdoroto maisto auga“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė LB Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas.

Finansų viceministro Mindaugo Liutvinsko teigimu, infliacijos pikas jau praeityje, šiemet ji „gana ženkliai“ lėtės, jeigu nebus naujo šoko energetikos rinkoje.

„Aišku, lieka probleminiu rodikliu kainų augimas, tačiau spalį-gruodį fiksavome infliacijos tempo lėtėjimą, matomas tam tikras stabilizavimasis ir tikėtina, kad infliacijos pikas jau yra praeityje, jeigu neįvyks nauji pokyčiai energijos sektoriuje karo Ukrainoje kontekste“, – komitete teigė viceministras.

M.Liutvinskas pabrėžė, kad Valstybės duomenų agentūros duomenimis, vartotojų lūkesčiai, kad kainos augs, „yra žemiausiame lygyje“ per pastaruosius dvejus metus.

Vidutinė metinė infliacija Lietuvoje, apskaičiuota pagal su kitomis Europos Sąjungos šalimis suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), gruodį buvo 18,9 proc., metinė – gruodį, palyginti su 2021 metų gruodžiu – 20 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius