2021-05-26 20:00 Atnaujinta 2021-05-26 20:25

Lenkija uždarė savo oro erdvę Baltarusijos oro bendrovėms

Lenkija trečiadienį uždraudė Baltarusijos oro bendrovėms organizuoti skrydžius jos oro erdvėje, Europos Sąjungai imantis šią savaitę sutartų sankcijų Minsko režimui po incidento, kai buvo priverstinai nutupdytas civilinis orlaivis ir sulaikytas juo skridęs opozicijos aktyvistas.
„Belavia“ lėktuvas
„Belavia“ lėktuvas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Baltarusija Lenkija

„Ministrų Taryba priėmė draudimą įskristi į Lenkijos oro erdvę orlaiviams, naudojamiems oro vežėjų iš Baltarusijos“, – per „Twitter“ parašė vyriausybės atstovas Piotras Mulleris.

Lenkija turi ilgą sieną su Baltarusija, tad šis draudimas tikriausiai smarkiai paveiks Baltarusijos oro bendrovių, įskaitant valstybinę flagmanę „Belavia“, skrydžius į Vakarų Europą.

Anksčiau trečiadienį kilo sumaištis, kai vienas Baltarusijos lėktuvas, turėjęs skristi iš Minsko į Barseloną, kaip parodė skrydžių stebėsenos tinklalapių informacija, buvo kelias minutes priverstas sukti ratus netoli sienos su Lenkija.

Lenkų tarnybos nurodė neįleidusios šio lėktuvo į savo oro erdvę, nes Prancūzija pranešė jo nepraleisianti.

Tačiau kito reiso iš Minsko į Varšuvą lėktuvui buvo leista nutūpti.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas pareiškė, kad Prancūzijos sprendimas nepraleisti baltarusių lėktuvo prilygsta „oro piratavimui“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą