Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkija žada neatsisakyti zloto

Artėjant Europos Sąjungos (ES) aukščiausiojo lygio susitikimui, kuriame bus svarstoma „skirtingų greičių“ ES idėja, siejama su naryste euro zonoje, Lenkijos premjerė antradienį pareiškė, kad šalis neatsisakys savo dabartinės  nacionalinės valiutos.
Zlotų kupiūros
Zlotų kupiūros / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Lenkija Zlotas

„Lenkijai yra naudingiau išsaugoti savo valiutą – zlotą“, – per pokalbį internetu pareiškė Beata Szydlo ir pridūrė, kad Varšuva „neplanuoja“ prisijungti prie ES bendros valiutos zonos.

Šį savaitgalį Romoje įvyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime ES vadovai svarstys bloko ateitį po „Brexit“. Manoma, kad ES galiūnės Vokietija ir Prancūzija pritars šiam „skirtingų greičių“ požiūriui. Abi šios šalys yra sakiusios, kad bendros valiutos bloko narės integraciją galėtų stiprinti greičiau už kitas nares.

Tuo tarpu Lenkija, didžiausia Vidurio Europos ekonomika, nerimauja, kad būdama tarp devynių dabartinių euro zonai nepriklausančių narių gali būti palikta nuošalyje, jeigu eurą įsivedusios šalys didins savo integraciją.

Įtakingas Lenkijos valdančiosios dešiniojo sparno partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis seniai tvirtina, kad Lenkija nori likti Europos Sąjungoje, bet atmeta bet kokias nevienodo integracijos lygio Europos bloke sampratas.

ES lyderiai kovo 25 dieną susitiks Romoje paminėti ES 60-ųjų įkūrimo metinių ir tikisi, kad šis momentas akcentuos bloko vienybę Didžiajai Britanijai rengiantis inicijuoti ES sutarties 50-ąjį straipsnį ir taip pradėti dvejus metus truksiantį išstojimo procesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius