-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meksika ir Argentina paragino suteikti skolų lengvatas vidutinių pajamų šalims

Meksika ir Argentina trečiadienį paragino sumažinti tarptautines skolas vidutinių pajamų šalims, kuriose gyvena didelis skaičius žmonių, kuriuos koronaviruso pandemija įstūmė į didžiulį skurdą.
Meksikos vėliava
Meksikos vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kreipimasis buvo paskelbtas tą pačią dieną, kai Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai sutiko pratęsti skolų moratoriumą skurdžiausioms šalims.

Meksika ir Argentina, kurios abi įeina į G20 sudėtį, pareiškė, kad vidutinių pajamų šalys yra „užmirštos“, nepaisant to, kad jose gyvena 75 proc. pasaulio gyventojų bei 62 proc. žemiau skurdo ribos atsidūrusių žmonių.

Pasak jų, nors jos turi prieigą prie kapitalo rinkų, jos negali skolintis už mažas palūkanas.

Pareiškime paraginta leisti vidutinių pajamų šalims pasinaudoti Tarptautinio valiutos fondo planu padidinti specialiąsias skolinimosi teises (SST) 650 mlrd. JAV dolerių.

Meksika ir Argentina taip pat pasiūlė sukurti tarptautinį fondą, kuris palengvintų vidutinių pajamų šalių skolų restruktūrizavimą.

„Tai padės išvengti situacijos, kai sveikatos ir ekonomikos krizė vidutiniu laikotarpiu gali virsti skolų krize“, – sakoma pareiškime.

Pareiškime pacituotas Pasaulio banko vertinimas, kad pandemija 2020 metais padidino skurdžiai gyvenančių žmonių skaičių 120 mln., daugiausia vidutinių pajamų šalyse.

Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas pridūrė, kad jo šalies kelių milijardų skola TVF tebėra „negrąžinta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius