2021-12-17 13:55

Meksikos centrinis bankas penktą kartą iš eilės padidino bazinę palūkanų normą

Meksikos centrinis bankas ketvirtadienį penktą kartą iš eilės padidino bazinę palūkanų normą, toliau mėgindamas suvaldyti augančią infliaciją.
Meksikos vėliava
Meksikos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Meksika Ekonomika

Dvylikos mėnesių infliacija lapkritį siekė 7,37 proc. ir buvo didžiausia per 20 metų, skatinama pabrangusių žemės ūkio ir energetikos produktų.

Banko valdyba pakėlė palūkanų normą puse procentinio punkto iki 5,5 procento.

„Šiuo žingsniu pinigų politikos pozicija pakoreguota taip, kad būtų galima pasiekti tikslinį [infliacijos] lygį – 3 proc.“, – sakoma banko pranešime.

Visgi padėtis prieš pagerėdama gali dar pablogėti, o bankas mano, kad kainas paveiks išorinis infliacijos spaudimas, augančios išlaidos ir peso nuvertėjimas JAV dolerio atžvilgiu.

„Rizikos balansas atsižvelgiant į prognozuojamą infliacijos trajektoriją <...> vėl pablogėjo ir išlieka aukštas“, – teigė bankas.

Meksikos bankas pradėjo mažinti palūkanų normas 2019 metų rugpjūtį ir 2020-aisiais, prasidėjus koronaviruso pandemijai, smarkiai paveikusiai antrąją pagal dydį Lotynų Amerikos ekonomiką.

Tačiau vartotojų kainos pastaraisiais mėnesiais išaugo.

2020 metais Meksikos ekonomika susitraukė 8,5 proc. ir tai buvo didžiausias nuosmukis per maždaug devynis dešimtmečius.

Šiais metais, tikimasi, šalies ekonomika turėtų atsigauti 6,0–6,5 procento.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą