2026-01-05 08:03

Nuo sausio – nešventinė staigmena: brangsta kelionės viešuoju transportu

Nuo 2026 metų sausio 1-osios keleivių vežimo paslaugoms Lietuvoje taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis (PVM) didės nuo 9 iki 12 proc. Tokį sprendimą jau priėmė Seimas, o jo pasekmes netrukus gali pajusti viešojo transporto keleiviai – dalyje šalies bilietai brangs.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Autobusas
Autobusas / „Swedbank“ nuotr.

Kaina kils 72 centais?

Kaip 15min nurodė Finansų ministerija, pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą lengvatinis PVM tarifas yra taikomas keleivių vežimo Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos, arba savivaldybių nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais paslaugoms.

T. y. keleivių vežimo paslaugoms tiek reguliaraus vietinio (miesto, priemiestinio), tiek tolimojo susisiekimo maršrutais, jeigu minėti maršrutai patvirtinti atitinkamų kompetentingų asmenų.

Ministerijos skaičiavimai rodo, kad iki šiol galutinėje bilieto kainoje 9 proc. lengvatinis PVM sudarė apie 8,3 proc. visos kainos. Tarifui pakilus iki 12 proc., ši dalis išaugs iki 10,7 proc. Tai reiškia, kad, jei bilieto kaina keistųsi tik dėl PVM, ji didėtų apie 2,8 proc.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą