Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio BVP šiemet augs 3,3 proc., kitąmet – 3,7 proc. – EBPO

Pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 3,3 proc., 2015 metais – 3,7 proc., o 2016 metais – 3,9 proc., prognozuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).
50 JAV dolerių ir Rusijos rubliai
50 JAV dolerių ir Rusijos rubliai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Palyginti su lapkričio pradžioje skelbtais tarpiniais rodikliais, šie įverčiai nebuvo pakeisti, tačiau jie yra prastesni nei gegužės mėnesį organizacijos skelbtos prognozės.

Euro zonos BVP šiemet augs 0,8 proc., JAV – 2,2 proc., Japonijos – 0,9 proc., o Kinijos – 7,3 proc., rašoma EBPO pusmečio ataskaitoje.

EBPO valstybių narių BVP padidės 1,8 procento.

Kitąmet augimas minėtose šalyse, išskyrus Kiniją, turėtų paspartėti, prognozuoja organizacijos analitikai.

„Manoma, kad, palyginti su ilgalaikiais vidurkiais, augimas tebebus nuosaikus, o nedarbas daugelyje šalių gerokai viršys prieš krizę buvusius lygius. Nuosaikaus gerėjimo perspektyvos ir išsivysčiusių, iš besivystančių šalių grupėse yra nevienodos“, – rašoma EBPO ataskaitoje.

Rusijos ir Brazilijos plėtra lėta

Dėl pirmaujančių besivystančių ūkių organizacija pažymi, kad Rusijos ir Brazilijos ūkio plėtra tebebus silpna, Kinijos augimas laipsniškai lėtės, o Indijos, Indonezijos ir PAR ekonomika atsigaus.

Organizacijos ekonomistų vertinimais, tarp išsivysčiusių šalių sparčiausiai augs JAV ir Didžiosios Britanijos ekonomika. Euro zonoje ir Japonijoje augimas bus gerokai lėtesnis, o padėtį euro zonoje dar sunkins itin didelis nedarbas.

Didžiosios Britanijos BVP šiemet padidės 3 proc., 2015 metais – 2,7 proc., o 2016 metais – 2,5 proc., prognozuoja EBPO.

Dėl pirmaujančių besivystančių ūkių organizacija pažymi, kad Rusijos ir Brazilijos ūkio plėtra tebebus silpna, Kinijos augimas laipsniškai lėtės, o Indijos, Indonezijos ir PAR ekonomika atsigaus.

Pasaulio prekyba laipsniškai įgaus pagreitį, tačiau jos augimas tebebus lėtesnis negu prieš krizę.

Infliacija daugelyje organizacijos valstybių narių greičiausiai tebebus mažesnė nei tiksliniai lygiai.

Gresia defliacija

Euro zonai, EBPO nuomone, gresia defliacijos rizika, todėl organizacija rekomenduoja Europos Centriniam Bankui (ECB) „papildomai išplėsti pinigų ir kreditavimo sektorių palaikymą, be kita ko, perkant turtą.

Pagal pagrindinį EBPO scenarijų infliacija euro zonoje šiemet sieks 0,5 proc., kitąmet – 0,6 proc., o 2016 metais – 1 procentą.

Federaliniam iždo bankui EBPO rekomenduoja atidėti palūkanų normų didinimą, jeigu JAV dolerio kurso kilimas ar sąmyšis finansų rinkose padarytų neigiamą poveikį šalies ūkio plėtrai.

Vokietijos BVP šiemet augs 1,5 proc., bet kitąmet augimas sulėtės iki 1,1 proc., prognozuoja EBPO ekspertai. Jų nuomone, Vokietijai reikėtų padidinti valstybės išlaidas augimui paremti.

EBPO vienija 34 labiausiai išsivysčiusias pasaulio valstybes, įskaitant Australiją, Austriją, Belgiją, Didžiąją Britaniją, Vengriją, Vokietiją, Graikiją, Daniją, Izraelį, Airiją, Islandiją, Ispaniją, Italiją, Kanadą, Liuksemburgą, Meksiką, Nyderlandus, Naująją Zelandiją, Norvegiją, Lenkiją, Portugaliją, Slovakiją, Slovėniją, JAV, Turkiją, Suomiją, Prancūziją, Čekiją, Čilę, Šveicariją, Švediją, Estiją, Pietų Korėją ir Japoniją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius