2020-09-09 13:06 Atnaujinta 2020-09-09 13:11

Po 15min publikacijos – premjero pažadas: pensijos kitąmet augs, net jeigu ekonomika trauksis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad senatvės pensijos kitąmet augs net ir tuo atveju, jeigu šalies ekonomika trauksis. Taip jis reagavo į 15min ryte paskelbtą straipsnį su politikų nuogąstavimais, kad dabartinis įstatymas neleidžia toliau indeksuoti pensijų, jeigu bendrasis vidaus produktas mažėja.
Senjoras
Senjoras / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Matau diskusijas viešumoje ir noriu aiškiai pasakyti: nerimauti dėl pensijų nereikia. Kitais metais jos bus indeksuojamos ir toliau didinamos.

Lėšos tam biudžeto projekte bus numatytos“, – feisbuke parašė S.Skvernelis.

Diskusija dėl pensijų indeksavimo antradienį kilo Prezidentūroje, kur šalies vadovas Gitanas Nausėda buvo susitikęs su Seimo valdyba.

Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet susitrauks 7 procentais. Tiesa, prognozė daryta dar birželį, ji bus atnaujinta rugsėjo viduryje.

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis

Pagal dabartinį įstatymą, pensijos nėra didinamos, jeigu šalies BVP arba darbo užmokesčio fondas smunka.

Vis dėlto valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pažadėjo, kad reikalui esant Socialinio draudimo pensijų įstatymas bus pakeistas.

„Įstatymas yra toks, koks yra. Mano įsitikinimu, gali reikti tą įstatymą šiek tiek taisyti, kad indeksavimas įvyktų, net jeigu mums pritrūks kelių dešimčių procentų ekonomikos augimo“, – 15min kalbėjo R.Karbauskis.

Vidutinė pensija Lietuvoje šiuo metu siekia beveik 380 eurų.

Matau diskusijas viešumoje ir noriu aiškiai pasakyti: nerimauti dėl pensijų nereikia. Kitais metais jos bus indeksuojamos ir toliau didinamos. Lėšos tam biudžeto projekte bus numatytos.

Posted by Saulius Skvernelis on 2020 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą