2025-05-21 14:30 Atnaujinta 2025-05-21 18:48

Remigijus Žemaitaitis: naujas NT mokesčio variantas – teisingesnis

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės teiktas visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įstatymo pataisas, naujas Vyriausybės pakoreguotas projektas padėtų išvengti atvejų, kai pirmas būstas būtų neapmokestintas, o mokesčio našta tektų kito NT turintiems gyventojams, sako valdančiosios „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Matome projektą, kuris ištaisytas ir antram būstui yra padidinta suma (neapmokestinama vertė – BNS), pirmam būstui tarifas ne nulinis. Ką ir savivaldybių merai aiškina, kad jie tikrai padarys tą mokestį (mokesčio grindis – BNS) ženkliai didesnį negu yra antram. (...) Tai reiškia, jeigu antras būstas yra 40 ar 50 tūkstančių (eurų, neapmokestinamos vertės grindys – BNS), tai pirmam būstui savivaldybės nustatys apie 100 tūkstančių“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Žemaitaitis.

Jis neatmetė, kad Seimo Biudžeto finansų komitete (BFK) pirmojo būsto neapmokestinamos vertės mažiausias grindis gali būti siūloma padidinti, pavyzdžiui, iki 50 tūkst. eurų.

„BFK dar gali atsirasti pasiūlymas, kad vietoje 10 tūkst. eurų atsiras 50 tūkst. eurų, kaip ir antram būstui“, – teigė R. Žemaitaitis.

Parlamentaras BNS teigė, kad Seimui ketvirtadienį antrą kartą pristačius projektą dėl NT mokesčio pokyčių, frakcijos nariai balsuos įvairiai: „Įvairių balsų bus. Yra įvairių nuomonių. Bus kas – už. Prabalsuosime. Bus frakcijos posėdis, dar pasikalbėsime“.

Ketvirtadienį ryte Seimo „Nemuno aušros“ frakcija rengia uždarą susitikimą su finansų ministru Rimantu Šadžiumi aptarti mokesčių pertvarką.

R. Žemaitaitis abejojo, ar savivaldybės nustatys žemiausias neapmokestinamo būsto grindis – 10 tūkst. eurų.

„Nebus tiek nustatoma, vis tiek savivaldybė nustatys viršutinę ribą didesnę pagrindiniam būstui, o dar bus taikoma 50 proc. lengvata“, – tvirtino jis.

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės teiktas visuotinio NT mokesčio įstatymo pataisas Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam Finansų ministerijos pateiktam variantui.

Kaip rašė BNS, ministerija siūlo leisti savivaldybėms nustatyti neapmokestinamas pirmojo būsto vertės grindis ir konkrečius tarifus nuo 0,1 iki 1 proc., tačiau mažiausia grindų riba turėtų būti 10 tūkst. eurų asmeniui. Konkrečias neapmokestinamas būsto vertes ir virš jų taikomo NT mokesčio ribas nustatytų savivaldybių tarybos.

„Nemuno aušros“ nariai antradienį nepalaikė NT įstatymo pataisų, o R. Žemaitaitis tuomet sakė, kad jo partija siūlo apriboti teisę savivaldybėms nustatyti neapmokestinamą pirmojo būsto vertės ribą, vadinamąsias „grindis“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą