2025-01-21 07:41

Teismai laikinai sustabdė 0,24 mln. eurų muitinės ir „Fimos“ sutarties vykdymą

Muitinės departamento eismo kontrolės sistemos Šalčininkų pasienio kontrolės punkte kūrimo ir įrengimo konkursą laimėjusi bendrovė „Fima“ laikinai negali pradėti darbų, nes teismai nurodė laikinai sustabdyti 0,24 mln. eurų vertės sutarties vykdymą. 
Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų susitikimas
Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų susitikimas / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Temos: 1 Muitinė

Toks sprendimas priimtas elektroninių apsaugos priemonių diegimo bendrovės „Euroelektronika“, konkurse pasiūliusios beveik trečdaliu mažesnę kainą, prašymu. Konkursas sustabdytas, kol bus išspręstas įmonės ginčas su muitine bei „Fima“.

Apeliacinis teismas sausio 14 dieną paliko nepakeistą Šiaulių apygardos teismo pernai lapkritį priimtą nutartį.  

„Visuomenė yra suinteresuota ne tik pirkimo objektu, bet ir tuo, jog perkančiųjų organizacijų vykdomos viešojo pirkimo procedūros vyktų skaidriai ir griežtai laikantis įstatymų reikalavimų“, – nusprendė Apeliacinis teismas. 

„Euroelektronika“ teismo prašo pripažinti negaliojančia muitinės ir „Fimos“ pernai spalio 22 dieną pasirašytą sutartį bei panaikinti muitinės sprendimą pašalinti įmonę iš konkurso, iš naujo vertinti jos pasiūlymą bei supažindinti su „Fimos“ pasiūlymu. 

„Ieškovė („Euroelektronika“ – BNS) neneigia sistemos naudingumo ir reikalingumo, tačiau bylos kontekste reikšminga yra tai, kad šiuo metu Šalčininkų pasienio kontrolės punkte yra įrengtas neautomatizuotas transporto priemonių atskyrimo procesas, kuris iš esmės leidžia užtikrinti tas pačias funkcijas“, – teismui teigė  bendrovė. 

Tuo metu „Fima“ teismui teigė, kad „Euroelektronika“ turėjo kelias galimybes teikti pretenziją ir kreiptis į teismą dar iki sutarties pasirašymo, tačiau sąmoningai pasirinko neskųsti muitinės sprendimų, o reikalauti pripažinti sutartį negaliojančia, tokiu būdu siekdama sutaupyti žyminio mokesčio dalį.

Savo ruožtu Muitinė teigė, kad laikinas konkurso sustabdymas neleis vykdyti arba komplikuos jos funkcijas.

„Pirkimas vykdomas siekiant patenkinti ne muitinės administracinius–ūkinius tikslus, bet visos valstybės ir jos visuomenės strateginius interesus“, – pabrėžė Muitinės departamentas. 

„Aplinkybė, kad pirkimo objektas susijęs su viešojo intereso įgyvendinimu, savaime nereiškia, kad šiam interesui turi būti besąlygiškai suteikiamas prioritetas kito viešojo intereso – visuomenės intereso, jog viešieji pirkimai būtų vykdomi skaidriai ir nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų – atžvilgiu“, – nusprendė Apeliacinis teismas. 

Anot centrinio viešųjų pirkimų portalo, 10 mėnesių trukmės muitinės ir „Fimos“ sutarties vertė siekia 236,6 tūkst. eurų. Anot teismo nutarties, „Euroelektronika“ siūlė darbus atlikti už 70 tūkst. eurų mažesnę sumą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą