Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

V.Šapoka: euro zonos finansinės pagalbos fondas bus naudojamas kovai su koronavirusu

Euro zonos finansų ministrai linkę pritarti finansinės pagalbos fondo – Europos stabilumo mechanizmo – naudojimui kovojant su koronaviruso pasekmėmis, tačiau sutarimo dėl naujų instrumentų, tokių kaip bendros obligacijos, nėra, sako finansų ministras Vilius Šapoka.
Vilius Šapoka
Vilius Šapoka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Euro grupės video konferencijoje euro zonos šalių finansų ministrai antradienį vakare aptarė būtinas papildomas priemones bei ESM panaudojimo galimybes.

„Aptarėme papildomas priemones, kurių būtų galima imtis, atsižvelgiant į tikrai labai greitai besikeičiančią situaciją, svarstytos Europos stabilumo mechanizmo panaudojimo galimybės. Sutariama, kad ESM finansavimas kovoje su koronaviruso poveikiu turi būti prieinamas visoms euro zonos šalims ir sudaryti iki 2 proc. nuo kiekvienos šalies BVP“, – BNS trečiadienį sakė V.Šapoka.

Pasak jo, siekiant šio tikslo būtų galima greitai aktyvuoti ESM Griežtesnių sąlygų kredito liniją (Enhanced Conditions Credit Line).

„Šis mechanizmas leis turėti žymiai greitesnį rezultatą egzistuojančių ESM instrumentų pagrindu, nei bandant susitarti dėl naujų ir dar neišbandytų instrumentų. Būtent Griežtesnių sąlygų kredito linijos aktyvavimas būtų tinkamas ir savalaikis sprendimas“, – tvirtino V.Šapoka.

Jo teigimu, posėdyje taip pat buvo pažymėta, kad Europos Komisija (EK) artimiausiu metu pateiks pasiūlymą, kaip ES biudžeto lėšų pagrindu mobilizuoti papildomą finansavimą nedarbo draudimui.

„Šis finansavimas papildytų nacionaliniu lygmeniu skiriamas lėšas“, – sakė V.Šapoka.

19 euro zonos šalių finansų ministrų kontroliuojamas ESM turi virš 400 mlrd. eurų ir galėtų surinkti daugiau.

Prancūzija, Ispanija ir Italija seniai ragina leisti bendras euroobligacijas, kurios iš esmės yra bendras 19 euro zonos narių skolinimasis. Tačiau šiaurinės šalys, pirmiausia Vokietija ir Nyderlandai, neskuba ir mano, kad kol kas pakanka didžiulio skatinimo paketo, apie kurį paskelbė Europos Centrinis Bankas (ECB), ir nacionalinių išlaidų.

Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (Ecofin) posėdyje kovo 23 dieną finansų ministrai pritarė EK siūlymui aktyvuoti bendrąją Stabilumo ir augimo pakto išlygą, padėsiančią užtikrinti tinkamą visų būtinų priemonių finansavimą. Sutarta maksimaliai lanksčiai taikyti ES valstybės pagalbos taisykles, išnaudoti ES biudžeto galimybes ir Europos investicijų banko potencialą.

ECB praėjusią savaitę paskelbė 750 mlrd. eurų vertės Skubią turto pirkimo dėl pandemijos programą, kuria bus siekiama paremti finansų rinkas ir stabilizuoti valstybių narių skolas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius