-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vienos iš JAV kelrodžių brendant iš krizės – biotechnologijos

Nors JAV prezidento rinkimų kampaniją užvaldžiusi viena tema – stagnuojanti ekonomika ir nykstančios darbo vietos – viena pramonės šaka, biotechnologijos, Amerikoje gyvuoja neblogai.
Scottas Osborne'as, atvyksta į Vilniuje rugsėjį rengiamą „Life Science Baltics“ konferenciją.
Scottas Osborne'as, atvyksta į Vilniuje rugsėjį rengiamą „Life Science Baltics“ konferenciją. / Organizatorių nuotr.

Ohajo valstijoje, kuri yra vienas iš biotechnologijų pramonės centrų Jungtinėse Amerikos Valstijose, darbo vietų skaičius šioje šakoje per dešimtmetį išaugo 6 procentais. Per tą patį laikotarpį darbo vietų skaičius visame privačiajame sektoriuje susitraukė net 11 procentų, skelbiama Battelle Memorialinio Instituto ataskaitoje.

Nieko nuostabaus, kad į biotechnologijų pramonę dedama nemažai vilčių, siekiant išvesti visą šalį iš ekonomikos krizės. Prieš keletą metų 5 milijonai dolerių iš prezidento Baracko Obamos paskelbto ekonomikos skatinimo priemonių paketo buvo skirta pelno nesiekiančiai organizacijai „BioOhio“, kad ši per trejus metus parengtų 660 darbo netekusių Ohajo valstijos gyventojų naujai karjerai biomokslų pramonėje.

Ši pramonė – tai vaistų gamintojai, tyrimų institutai, medicinos laboratorijos, diagnostikos centrai ir medicinos įrangos gamintojai. „Biomokslų kaip vienos iš labiausiai augančių pramonės šakų Ohajuje iškilimą galima palaikyti tik parūpinant pakankamai aukštos kvalifikacijos darbuotojų“, – sako „BioOhio“, valstybės finansuojamos organizacijos, kurios tikslas – skatinti biotechnologijų pramonės augimą šioje valstijoje JAV šiaurės rytuose, vadovas Tonny Dennisas.

Kitas šios organizacijos atstovas, strateginėms iniciatyvoms vadovaujantis Scottas Osborne'as, atvyksta į Vilniuje rugsėjį rengiamą „Life Science Baltics“ konferenciją. Ji vyks rugsėjo 12 – 14 dienomis Vilniuje. Joje planuojama sulaukti 400 ekspertų iš viso pasaulio, joje vedantieji mokslo ir verslo atstovai ieškos bendradarbiavimo galimybių, dalinsis idėjomis, artimiau susipažins su Baltijos šalių pagrindiniais pasiekimais bei potencialu gyvybės mokslų sektoriuje. Daugiau apie konferenciją: www.lsb2012.com

„BioOhio“ prezidentas ir generalinis direktorius T.Dennisas ONN televizijai (JAV) papasakojo apie organizaciją ir biotechnologijų pramonės potencialą.

– Kas tai yra „BioOhio“?

– Mus įsteigė devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kad iškirstume langą į naujas, technologijomis paremtas pramonės sritis. Mūsų misija Ohajo valstijoje yra keturguba: steigti bendroves ir padėti ieškoti lėšų joms vystyti; pritraukti naujas bendroves į valstiją ir padėti esamoms bendrovėms plėstis; sukurti darbuotojų rengimo sistemą, kuri paremtų šias į plėtrą orientuotas pastangas; bei veikti kaip valstijos pramonės asociacija, kuri vienytų visus žaidėjus ir padėtų sutelkti išteklius.

Įdomu, kad biomokslai labiau nei bet kuri kita pramonės šaka reikalauja bendrų daugybės žaidėjų pastangų, kad būtų galima rinkai pateikti paklausius produktus.

–  Bendra tema visose šiose misijose – žmonių vienijimas. Kokia bendradarbiavimo reikšmė šioje pramonėje?

– Nepaprastai svarbi. Įdomu, kad biomokslai labiau nei bet kuri kita pramonės šaka reikalauja bendrų daugybės žaidėjų pastangų, kad būtų galima rinkai pateikti paklausius produktus.

Kalbant apie naują vaistą, pirmiausia reikia mokslininko – arba visos mokslininkų komandos – kurie išvystytų idėją. Tada reikia organizacijos, kuri sukurtų ir pagamintų produktą. Reikia klinikinių tyrimų didžiosiose visos šalies ligoninėse, kad būtų galima vaistą patikrinti ir įsitikinti, jog jis saugus ir veiksmingas. Taigi ši pramonė išties reikalauja bendrų daugybės žmonių pastangų, kad naujas produktas iš kieno nors galvos nukeliautų į rinką.

– Ar Ohajo valstija sugeba pasinaudoti biomokslų pramonės potencialu?

– Puikiai sugeba. Mes užimame aukštą vietą pagal Nacionalinio sveikatos instituto (NIH, JAV Sveikatos departamento agentūra, atsakinga už biomedicinos tyrimus) skiriamą paramą. 16 iš geriausių šalies ligoninių, atliekančių klinikinius tyrimus, įsikūrusios pas mus. Septyniolika procentų visose Jungtinėse Valstijose atliekamų klinikinių studijų iš dalies arba visiškai atliekamos Ohajuje – nes turime labai aukštos kokybės klinikinės sveikatos apsaugos sistemą.

Speciali rubrika „Life Sciences Baltics 2012“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius