2009-08-20 10:00

4G konkurso Lietuvoje nebus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad konkurso 4G licencijoms gauti Lietuvoje nebus.
Skambinant mobiliuoju užsienyje, verta pasidomėti vietinėmis kainomis.
Mobilusis ryšys / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Pasak RRT Radijo ryšio departamento direktoriaus pavaduotojo Augučio Čėsnos, licencijų bet kokioms paslaugoms, įskaitant ir 4G paslaugas, teikti Lietuvoje, kaip ir visoje ES, liberalizavus elektroninių ryšių sektorių, nėra. Todėl, anot jo, negali būti ir konkurso licencijai gauti, rašo „Verslo žinios“.

„Tik nuo rinkos poreikio priklauso, kada Lietuvoje bus pasiūlytos LTE (angl. Long Term Evolution) technologijos judriojo radijo ryšio paslaugos, įskaitant interneto paslaugas. Nesant kritinės masės paklausos ir aiškesnių paklausos formavimosi perspektyvų, sunku tikėtis investicijų į bet kurią technologiją“, – sako A.Čėsna.

Europos Komisija paskelbė investuosianti 18 mln. eurų į pažangiosios LTE technologijos mokslinius tyrimus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą