2016-08-09 14:59

Mokslininkai teigia sukūrę pirmą praktiškai pritaikomą laikiną bateriją

Mokslininkai sukūrė savaime susinaikinančią ličio jonų bateriją, kuri gali išnykti ją paveikus šiluma ar skysčiu. Baterija tiekia 2,5 voltus energijos, kurios užtenka 15 minučių energija aprūpinti nešiojamą skaičiuotuvą, rašo BBC.
Senkanti baterija
Senkanti baterija
Temos: 1 Baterijos

Ateityje technologija gali būti panaudota tiekiant energiją medicinos įrenginiams pacientų kūnuose, o vėliau suirti. Tokios baterijos ranga taip pat galėtų padėti išsaugoti kariuomenės paslaptis.

Ajovos valstijos universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Reza‘as Montazami‘s sako, kad tai yra pirmoji praktiškai panaudojama laikinoji baterija.

Pastaruosius kelerius metus mokslininkai siekė išsiaiškinti, kaip baterijos galėtų sunykti nepadarydamos žalos žmogaus organizmui ir padėti apsisaugoti nuo jų išėmimo keliamų nepatogumų.

Ajovos valstijos universiteto sukurta baterija yra 5 mm ilgio, 1 mm storio ir 6 mm pločio, ir pagal gamybos komponentus, struktūrą ir elektrochemines reakcijas yra panaši į komercines baterijas.

Ji sudaryta iš anodo, katodo ir elektrolito tarpiklio dviejuose polivinilo alkoholiu paremto polimero.

Baterijos suirimo procesas užtrunka maždaug pusvalandį.

Mokslininkai galėtų sukurti ir didesnės įtampos bateriją, tačiau tokiu atveju ji suirtų per ilgesnį laiko tarpą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą