-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sukurtas vienos molekulės dydžio elektroninis variklis

JAV Masačusetso Tuftso universiteto chemikai teigia sukūrę mažiausią elektroninį variklį pasaulyje. Jį sudaro vienos milijardinės metro dalies molekulė, praneša BBC.
Atomas
Mokslas / Photos.com nuotr.

Miniatiūrinis variklis gali būti naudingas tiek vystant nanotechnologijas, tiek medicinos srityje.

„Anksčiau žmonės buvo išradę būdus, kaip sukurti šviesos ar cheminių reakcijų varomus variklius, tačiau šiais atvejais veikia milijardai variklių vienu metu. Elektroninio variklio išskirtinis bruožas yra tas, kad mes galime sužadinti vienintelę molekulę ir stebėti jos judėjimą, analizuoti jos elgesį realiu laiku“, – pastebėjo Tuftso universiteto chemijos daktaras Charlesas Sykesas.

Butilo metilo sulfido molekulė buvo padėta ant švaraus varinio paviršiaus. Vienas jos sieros atomas atstojo variklio ašį.

Elektroninio mikroskopo vaizdo nuskaitymo galiukas, kurio smaigalį sudaro vos vienas ar du atomai, buvo panaudotas šio „motoro“ elektros įkrovai, o tuo pačiu juo buvo stebima, kaip sukasi molekulė.

Ji sukosi dviem kryptimis ir pasiekė apie 120 judesių per sekundę.

Molekulę nežymiai patobulinus, ji galėtų skleisti mikrobangas ar tapti vadinamosios „nano-elektromechaninės“ sistemos dalimi.

Ch.Sykesas ir jo komanda jau susisiekė su Gineso rekordų knygos atstovais, kad jų išradimas būtų užregistruotas kaip mažiausias variklis pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius