Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vieneri Žemės metai iš kosmoso: kaip keičiasi mūsų planeta?

Liepos 6-ąją 2015-aisiais buvo paviešinta įspūdinga Žemės nuotrauka, kurią padarė EPIC kamera. Dabar daugiau nei 3 tūkst. EPIC vaizdų sudėta į time-lapse filmuką, kuriame matyti, kaip Žemė atrodo ištisus metus.
vieneri-zemes-metai-kaip-keiciasi-musu-planeta
Žemės nuotrauka, padaryta EPIC kamera

EPIC yra Žemės tyrimų instrumentas, esantis ant DSCOVR palydovo, kuris buvo paleistas 2015-ųjų vasarį. Erdvėlaivis visuomet lieka tarp Žemės ir Saulės, nuo mūsų planetos nutolęs per maždaug tūkstantį mylių. Jis yra pirmajame Lagranžo taške, kuriame vyrauja gravitacinis balansas.

Iš šio taško EPIC mato, kaip Saulė teka vakaruose ir leidžiasi rytuose bent 13 kartų per dieną. Aplink Žemės rutulį matoma migla susidaro dėl šviesos sklaidos, kurią sukelia atmosferoje esančios molekulės.Dėl šviesos sklaidos dieną dangus atrodo mėlynas, o per saulėlydį – raudonas.

EPIC kas dvi valandas padaro bent po seriją nuotraukų. Kamera kiekvieną seriją nuotraukų daro skirtingais bangos ilgiais. Matomas vaizdas yra sudėtas mažiausiai iš trijų skirtingų bangos ilgių (raudonos, žalios ir mėlynos).

Kovo mėnesį tarp Žemės ir Saulės praskriejo Mėnulis, sukeldamas visišką Saulės užtemimą, kuris matomas ir vaizdo įraše.

Nors vaizdą EPIC fiksuoja tik kas dvi valandas, mokslininkai geba atsekti ir debesų judėjimą. Maždaug du trečdaliai Žemės paviršiaus padengta debesimis, kurie atspindi Saulės šviesą ir padeda planetą išlaikyti šalta. Jie taip pat įkalina iš paviršiaus kylančią šilumą, tokiu būdu planetą palaikydami šilta.

Debesų išsidėstymo pokyčiai keičia šilumos balansą – tai yra viena priežasčių, dėl kurios mokslininkai tiria debesis. EPIC nuotraukos bus panaudotos siekiant nustatyti pokyčius visame Žemės rutulyje ir padės geriau suprasti bei apsaugoti gimtąją planetą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius