Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmas kartas: „Rasų namai“ išvedė Vilnių į Europos architektūrinį elitą

Architektūra – ne sportas. Čia sunku objektyviai pritaikyti olimpinę formulę: Citius, Altius, Fortius. Ir visgi – architektūros varžybos turi prasmę, jei yra ta prasme tikinčių ir tomis varžybomis pasitikinčių. Ko gero vienas aukščiausią pasitikėjimo reitingą turinčių – Barselonos „Mies van der Rohe“ fondo organizuojamas turnyras Europos sąjungos prizui už šiuolaikinę architektūrą laimėti. Dažniausiai vadinamas tiesiog „Mies van der Rohe“ prizu.
„Rasų namai“
Gyvenamasis kvartalas Vilniuje „Rasų namai“ / Norbert Tukaj nuotr.

Todėl, ką tik iš Barselonos atskriejusi žinia, sprogdina pozityviu netikėtumu – Rolando Paleko „Arch Studijos” ir Ryčio Mikulionio studijos „Plazma” projektas „Rasų namai” prasiveržė į konkurso pusfinalį! Vienintelis iš Baltijos šalių!

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje ir per 20 dalyvavimo metų Barselonos turnyre!
Turint omenyje, kad dėl vietos pusfinaliniame 40-tuke kovėsi net 355 projektai iš visos Europos, jau patį patekimo į rinktinį sąrašą faktą laikyčiau dideliu Rolando Paleko ir Ryčio Mikulionio komandos laimėjimu. Paprastai būtent iš pusfinalininkų 40-tuko sudaroma architektūros paroda, kuri apkeliauja pagrindinius pasaulio architektūros muziejus ir centrus. Taip pat 40-tuko projektai eksponuojami ir solidžiame „Mies van der Rohe“ premijos kataloge.

Kaip žinia, greta meistrų prie „Rasų namų” projekto triūsė ir būrelis gabaus jaunimo: Bartas Puzonas, Petras Išora, Gytis Vaitkevičius, Povilas Daugis.
Be abejo, prie 18-os namukų kaimelio Pavilnių regioniniame parke sėkmės daug prisidėjo ir projekto vystytojai bendrovė „Contestus“ ir kiti projekto dalyviai.

Šiemet „Mies van der Rohe“ turnyro žiuri sudaro: Stephen Bates (žiuri pirmininkas, britų architektas), Gonçalo Byrne (architektas, Portugalija), Peter Cachola Schmal (architektas, Vokietijos architektūros muziejaus DAM direktorius), Pelin Derviş (architektas, tyrinėtojas, redaktorius, kuratorius iš Turkijos), Dominique Jakob (architektas, Prancūzija), Juulia Kauste (sociologė ir Suomijos architektūros muziejaus direktorė) bei Małgorzata Omilanowska (meno istorikė ir politikė, Lenkija).

Žiuri išrinks penkis projektus finalininkus, kuriuos aplankys natūroje, diskutuos su autoriais ir apsispręs dėl „Mies van der Rohe“ premijos laureato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius