Pirmojo iš dviejų „CITUS Sãva“ etapo statybos ir pardavimai pradėti spalio viduryje, o „Demus Asset Management“ valdomo fondo investicijos į visą projektą sieks apie 26,14 mln. eurų.
Projekte numatyti keturi mažaaukščiai daugiabučiai (4 a.), iš viso – 209 butai ir 7 komercinės patalpos. Visas kvartalas atitiks aukščiausią A++ energinio efektyvumo klasę.
Naujausiais „Citus“ analitikų duomenimis, išliekant aukštam pirkėjų aktyvumui, mėnesinė būsto paklausa Vilniaus pirminėje rinkoje paskutinį ketvirtį apie 50 proc. lenkė pasiūlos papildymą. Liepos–rugsėjo mėn. per mėnesį vidutiniškai buvo nuperkama po 535 naujus būstus, tuo tarpu naujų buvo po pasiūloma po 360. Todėl per ketvirtį bendras asortimentas sumažėjo apie 10 proc.
„Citus“ ekspertų vertinimu, dabartinės pasiūlos sostinėje, atmetus apie 20 proc. nelikvidžių būstų, užtektų vos daugiau nei aštuoniems mėnesiams. Atsižvelgiant į didelį būsto poreikį ir niekur nedingusius iššūkius gaunant statybos leidimus, ilgainiui pasiūlos vakuumas ims daryti spaudimą būsto kainoms. Rinkai esama pusiausvyra yra labai svarbi, todėl šiuo projektu siekiame ne tik papildyti rinką naujais būstais, bet ir duoti impulsą tolesnei šiaurinės Vilniaus dalies plėtrai“, – sako „Citus“ vadovas Šarūnas Tarutis.
„CITUS Sãva“ kvartale pirkėjams bus siūlomi 209 įvairaus suplanavimo 2–4 kambarių butai, kurių plotas – nuo nedidelių, jauniems, po vieną ar poroje gyvenantiems žmonėms pritaikytų, iki erdvių, šeimų poreikius atitinkančių būstų. Trečdalį sudarys 2 kamb., 33–41 kv. m, net 66 proc. – 3 kamb., 56–74 kv. m butai, o likusieji – 4 kamb., 72 kv. m. butai. Projektas išsiskirs būtent didesnio ploto ir kambarių skaičiaus įperkamais butais šeimoms, kurių šiuo metu rinkoje nėra daug.
„Pernai daug buvo kalbama apie mažėjantį būsto plotą. Matome, kad per pastarąjį laikotarpį, apimantį 2024–2025 m., išaugo ne tik mažiausių, bet ir didžiausių būstų paklausa. Ir tai yra suprantama, nes žmonės, gerėjant būsto prieinamumo sąlygoms, pradeda drąsiau priimti sprendimus, atliepiančius jų lūkesčius, tačiau vis tiek turi atsižvelgti į būsto kainas ir savo finansines galimybes. Dėl to šiek tiek, nors ir nežymiai, mažėjo tarpinių, 2–3 kamb. dydžio butų paklausa. Ar ši tendencija įsitvirtins, pamatysime ateityje“, – sako „Citus“ vadovas.
Nuo 2024 m. pradžios vidutinė santykinė 1 kamb. butų paklausa augo maždaug 4,5 proc. punkto, o 4 kamb. paklausa – maždaug 4 proc. punktais.
Daug parkavimo vietų ir laisvalaikio zonų
Pirmajame etape suprojektuotas vienas daugiabutis su 69 butais ir komercinės paskirties pastatas, antrajame – trys daugiabučiai su 240 butų. Visi projekto butų pirkėjai dovanų gaus po dviračių saugyklą, kurių taip pat bus 209.
Projektas orientuotas į įvairias šeimas – tiek jaunus pirmojo būsto pirkėjus, tiek didesnio būsto ieškančias augančias šeimas. Pirmojo etapo būsto kainos prasideda nuo 2 580 Eur/kv. m ir tai yra trečdaliu mažiau nei šiuo metu siekia vidutinė pasiūloje esančių butų kaina sostinėje. Vidutinė kainą projekte bus apie 2 900 Eur/kv. m; palyginimui, Pašilaičiuose vidutinė pasiūlos kaina šiuo metu siekia 2 913, Pilaitėje – 3 012, Fabijoniškėse – 3 070, Justiniškėse – 3 362, o Viršuliškės – 3 667 Eur/kv. m.
Visuose projekto namuose, -1 aukštuose bus įrengta net 12 laisvalaikio erdvių: žaidimų kambariai vaikams ir paaugliams, suaugusiųjų poilsio erdvės, tylos ir skaitymo kambariai, trys sporto salės.
Visame projekte suplanuota net 223 automobilių parkavimo vietos – tai tikrai supaprastins gyventojų kasdienybę. 126 vietos suprojektuotos požeminėse automobilių saugyklose, 97 – antžeminėse. Projekto kieme taip pat bus vaikų žaidimų, sporto treniruoklių aikštelės, poilsio ir augintinių zonos, geriamojo vandens kolonėlė bei dviračių remonto stotelė požeminėje automobilių saugykloje.
„CITUS Sãva“ projekte numatytos ir septynios komercinės paskirties erdvės, kurių plotas sieks beveik 540 kv. metrų – jos įsikurs atskirame pastate, palei projekto perimetrą.
Pirmojo etapo statybas numatoma baigti 2027 m. I ketv. – tada su gyventojais bus pasirašomos ir notarinės sutartys. Antrojo etapo statybas planuojama pradėti kitų metų pabaigoje, o baigti – 2028 m. II ketv.



