2025-10-16 08:01

Kodėl Vilniuje prie gydymo įstaigų tenka mokėti už automobilių stovėjimą? „Unipark“ ir JUDU turi atsakymą

Redakciją pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame išreiškiamas pasipiktinimas dėl mokamo parkavimo prie gydymo įstaigų – ypač dėl „Unipark“ veiklos. „Unipark“ atstovas teigia, kad veikia pagal teisėtą koncesijos sutartį, o JUDU atstovė paaiškina, kad mokamas parkavimas prie gydymo įstaigų reikalingas automobilių srautų valdymui ir vietų prieinamumui užtikrinti.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Automobilio parkavimas
Automobilio parkavimas / Ideaprima iliustr.

„Kodėl įmonė tyčiojasi iš klientų?“

15min sulaukė skaitytojo laiško, kuriame išreiškiamas nepasitenkinimas dėl parkavimo paslaugų prie gydymo įstaigų Vilniuje – ypač dėl „Unipark“ veiklos ir tariamos monopolijos.

„Kodėl valstybei, savivaldybėms ir kitoms institucijoms nėra aktuali „Unipark“ monopolija Lietuvoje? Kodėl įmonė atvirai tyčiojasi iš klientų ir pačios valstybės?“ – svarstė skaitytojas Andrius.

JUDU iliustr./Balta parkavimo zona Vilniuje
JUDU iliustr./Balta parkavimo zona Vilniuje

Gyventojas taip pat atkreipė dėmesį į aukštas kainas, valandinį apmokestinimo principą ir tai, kad dažnai nėra alternatyvų, ypač lankant ligonius ar atvykus į pirmo būtinumo sveikatos paslaugas.

„Kodėl naudodamiesi parkavimo paslaugomis klientai yra apmokestinami ne už konkretų parkavimo laiką, o valandiniu principu? Kodėl tokioms privačioms įmonėms leidžiama be jokių kontrolės priemonių įvedinėti savo tvarką ir legaliai vogti iš gyventojų?

Kodėl gyventojai, kurie naudojasi, pavyzdžiui, ligoninės paslaugomis (lanko artimus, atveža ligonius ir pan.), yra priversti naudoti šių monopolininkų paslaugas? Kodėl valstybė nesuteikia alternatyvų bent jau ligoninėse ir kitose pirmos pagalbos ar pirmo svarbumo įstaigose?“ – atsiųstame laiške klausimus kėlė skaitytojas.

„Unipark“: viskas vyksta pagal susitarimą

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą