Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
01 17

Neramumai netoli Sueco kanalo: kuo situacija skiriasi nuo 2021 m. ir kaip tvarkosi Lietuvos gamintojai

Jau du mėnesius trunkančios husių atakos Raudonojoje jūroje privertė kai kurias laivų kompanijas keisti maršrutus ir plaukti ilgesniu keliu aplink Afriką. Kalbinti pašnekovai teigia, kad situacija kur kas palankesnė nei 2021 m., kai kanalą visiškai užblokavo didžiulis konteinerinis laivas, tačiau papildomų išlaidų nebus išvengta. Tiesa, kai kurie Lietuvos gamintojai iš to netgi išlošia.
Laivas, plaukiantis Sueco kanalu
Laivas, plaukiantis Sueco kanalu / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Jau du mėnesius trunkantys Irano remiamų Jemeno husių išpuoliai Raudonojoje jūroje privertė kai kurias laivybos įmones rinktis ilgesnius alternatyvius maršrutus aplink Afriką.

Konfliktas sukėlė daug neapibrėžtumo, o galiausiai stambios laivybos kompanijos („Maersk“, „Hapag Lloyd“, „Hafnia“, „Torm“, „Stena Bulk“ ir kitos) nusprendė nukreipti savo laivus ilgesniu keliu aplink Afriką.

Skaičiuojama, kad toks lankas gali sudaryti mažiausiai 10 papildomų dienų, tačiau priklausomai nuo laivo greičio ir konkrečių uostų, kelionė gali išsitęsti į dvi tris savaites. Plaukiant, pavyzdžiui, iš Singapūro iki Roterdamo, tokia kelionė yra apie 3,5 tūkst. jūrmylių (6,4 tūkst. kilometrų) ilgesnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius