2012-03-28 12:43

„Swiss Re“: Nelaimės pernai pasaulio ekonomikai atsiėjo 370 mlrd. JAV dolerių

Gaivalinių nelaimių, tokių kaip žemės drebėjimas Japonijoje ir potvyniai Australijoje bei Tailande, kaina 2011 metais pasaulio ekonomikai atsiėjo 370 mlrd. JAV dolerių, teigia perdraudikė „Swiss Re“.
Doleriai
Doleriai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Metais anksčiau ši suma siekė 226 mlrd. JAV dolerių.

Draudimo pramonės nuostoliai pernai siekė 116 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 48 mlrd. JAV dolerių prieš metus.

Tuo tarpu konkurentė „Munich Re“ pareiškė, jog draudimo įmonių nuostoliai 2011 metais siekė 105 mlrd. JAV dolerių.

Nuostoliai būtų dar didesni, jei Japonija būtų buvusi pilnai apdrausta, sakė „Swiss Re“, kalbėdama apie kovo mėnesio cunamį ir atominę katastrofą.

Japonijos žemės drebėjimas draudimo pramonei atsiėjo apie 35 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu nuostoliai iš viso siekė 210 mlrd. JAV dolerių.

Naujosios Zelandijos žemės drebėjimas bei potvyniai Tailande atsiėjo po 12 mlrd. JAV dolerių.

Draudimo įmonių nuostoliai Azijoje siekė 49 mlrd. JAV dolerių, JAV – 25 mlrd. JAV dolerių.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą