-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Folkloro dainininkė Veronika Povilionienė prabilo apie savo kovą su krūties vėžiu

Klastingos onkologinės ligos nesirenka nei amžiaus, nei socialinės padėties. Visiems gerai žinoma lietuvių liaudies folkloro dainininkė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Veronika Povilionienė krūties vėžio diagnozę išgirdo prieš 10 metų.
Veronika Povilionienė
Veronika Povilionienė / Žmonės.lt nuotr.

Laidoje „Sveikatos medis“ garsi dainininkė atvirai pripažino, kam turi būti dėkinga, jog pavyko įveikti šią baisią ligą.

Liaudies dainų atlikėjai V.Povilionienei krūties vėžys buvo diagnozuotas prieš 10 metų. Tuomet ligą pavyko įveikti ir šiandien garsi moteris prisimena svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti ištikus tokioms bėdoms.

„Prieš 10 metų turėjau problemų su sveikata. Visi mes jų turim, bet manęs klausinėjo, kaip gyventi, kad būtų gerai. Tikiu gydytojų žodžiais, kad niekados neklausk – kodėl. Kai žmogų paliečia kokia tai liga, pirmas klausimas būna – kodėl aš? Kodėl aš toks geras, gražus ir kodėl man? To nereiktų klausti“, – laidoje sakė V.Povilionienė.

Krūties vėžio diagnozę kasmet išgirsta pusantro tūkstančio moterų. Gydytojai pabrėžia, jog svarbiausia šią ligą pastebėti laiku, tačiau jau yra teikiama pagalba ir tais atvejais, kuomet ji diagnozuojama šiek tiek vėliau, nei norėtų onkologai.

„Kiekviena moteris turi turėti tą susirūpinimą. Yra bendri savityros, priežiūros principai, reikia nebijoti lankytis pas gydytojus. Tam tikro amžiaus moterims, kurioms yra rekomenduojami profilaktiniai tyrimai, juos reikėtų daryti“, – apie krūties vėžio riziką pasakojo NVI gydytoja onkologė chemoterapeutė Monika Drobnienė.

Nepasidavusi užklupusioms ligoms, V.Povilionienė dėkojo savo šeimos gydytojai, kurios dėka krūties vėžys buvo diagnozuotas laiku. „Ji šešis kartus siuntė mane į onkologinį pasitikrinti, o aš vis neturėdavau laiko nueiti. Ir kai ji man pasakė, kad neišrašys insulino, jeigu nenueisiu – aš nuėjau. Ir dabar aš dar gyva“, – pasakojo atlikėja, skatindama moteris nedelsti.

Krūties vėžys jau nėra nuosprendis, o laiku diagnozavus ligą ją įveikia 90% moterų. „Iš koreguojamų faktorių, kurie leistų sumažinti krūties vėžio atsiradimo dažnį, tai viršsvorio mažinimas, normalaus svorio palaikymas, alkoholio nevartojimas, fizinis aktyvumas. Kai kuriuos faktorius mes galim pakeisti, kai kurių – ne, kaip paveldėti genetiniai pakitimai“, – pasakojo onkologė M.Drobnienė.

Nuo šių metų moterys, sergančios metastaziniu HER2 teigiamu krūties vėžiu, gali būti gydomos dviguba biologine terapija. Ši terapija laikoma pažangiausiu gydymo standartu visame pasaulyje. „Kas gali būti gražiau už tikėjimą, kad būsi sveikas, laimingas, o šalia tavęs ir kiti bus ir sveiki, ir laimingi“, – tikėjimą skleidė garsi folkloro dainininkė V.Povilionienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Veronika Povilionienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Veronika Povilionienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius