2026-08-08 13:19

Į konflikto sūkurį patekęs Tadas Gryn paviešino vidinį susirašinėjimą su teatru: „Jiems nusispjaut“

Juozo Miltinio dramos teatre netikėtai atšaukti visi anšlaginiai spektaklio „Makbetas“ parodymai sukėlė nemenką audrą viešojoje erdvėje. Nors teatro vadovybė oficialiai paskelbė, kad tokį sprendimą lėmė iš trupės pasitraukusio aktoriaus Tado Gryn finansiniai reikalavimai, pats pagrindinio vaidmens atlikėjas tokią įvykių versiją kategoriškai neigia ir tikina, jog tikrosios problemos šaknys yra visai kitos.
Tadas Gryn, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras
Tadas Gryn, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras / BNS nuotr. ir stop kadras

Savo poziciją T.Gryn nusprendė išdėstyti socialiniame tinkle „Instagram“, kur sekėjams atskleidė kitokią konflikto pusę. Norėdamas pagrįsti savo žodžius, aktorius paviešino asmeninį susirašinėjimą su teatro atstovu, vardu Paulius. Pasidalintose ekrano kopijose matyti, kaip kūrėjas neslepia nusivylimo dėl atšauktų pasirodymų ir įrodinėja, jog būtent jis ieškojo kompromiso su įstaigos vadovu, kad spektaklis būtų išsaugotas.

„Savaime suprantama, kad galima turėti skirtingą požiūrį ar kažką palaikyti, tačiau eikime prie pagrindinių dalykų. Noriu pasidalinti, kaip reagavau į teatro pasiūlymą, jų žodžiais tariant, „taikiai“ išspręsti šią problemą. Pateiksiu jums savo rašytas žinutes teatrui ir savo nuomonę apie šį atšaukimą. Tada patys galėsite įvertinti, kam išties rūpėjo spektaklio likimas bei kolegų trupė, o kam buvo visiškai nusispjauti“, – kreipdamasis į savo auditoriją kalbėjo T.Gryn.

Ekrano nuotr./Tado Gryn susirašynėjimas
Ekrano nuotr./Tado Gryn susirašynėjimas

Komentuodamas paviešintus pokalbius, žinomas aktorius pabrėžė, kad derybų procese padarė viską, kas įmanoma, jog žiūrovai išvystų suplanuotus vaidinimus, tačiau jo iniciatyva atsimušė į nepramušamą abejingumo sieną.

„Iš paviešintų žinučių galite matyti, kad ieškojau bet kokių išeičių ir būdų, kad tik spektaklis liktų repertuare ir žiūrovai nebūtų nuvilti. Aš dėjau visas įmanomas pastangas. Tačiau kitai pusei tai buvo visiškai nesvarbu. Jiems nusispjaut ir į publiką, ir į pačią trupę, ir apskritai į viską. Tai kelia tiesiog nuostabą“, – apmaudo ir emocijų neslėpė T.Gryn.

Aktorius griežtai atrėmė bet kokius kaltinimus, esą rodymus teko nutraukti dėl jo godumo ar nepamatuotų piniginių lūkesčių. T.Gryn teigimu, tai tėvarklaidinantis mitas:

„Skleisti tokią dezinformaciją ir kurti naratyvą, jog viskas žlugo dėl kažkokių išgalvotų pinigų, yra visiška beprotybė! Galbūt reikėtų atsigręžti į vadovo nenorą ir nesugebėjimą tvarkytis? Jei jau taip, tą patį „Makbetą“ galiu suvaidinti nors ir rytoj, ir visiškai veltui – visus tuos dvylika atšauktų spektaklių. Juk, kaip kažkas taikliai pastebėjo kalbėdamas apie savo Vedlį, menininkas privalo būti nuolankus, neturėti savigarbos ir, žinoma, visada likti alkanas!“ – ironijos negailėdamas rėžė aktorius.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą