2026-07-30 06:07

Paaiškėjo, kokį atlygį gavo nacionalinės „Eurovizijos“ komisijos nariai: kodėl skiriasi sumos?

Liepos 20 dieną LRT paskelbė patikslintą 2025 metų programų pirkimų ataskaitą, kurioje nurodyti ir „Eurovizijos“ komisijos narių honorarai už finalo ir atrankų laidas. Tiesa, akyliausi pastebėjo, kad pagal ataskaitoje skelbiamus duomenis panašu, jog ne visi gavo vienodą atlygį. LRT paaiškino viso to priežastį.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija
2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija / BNS nuotr.

2025 metais „Eurovizijos“ Lietuvoje atranką sudarė 5 pusfinaliai ir finalas, o visų laidų metu komisijos nario kėdę spėjo pasimatuoti ne vienas žinomas veidas: Stanislavas Stavickis-Stano, Monika Liu, Ieva Narkutė, Leonas Somovas, Kamilė Gudmonaitė, Gerūta Griniūtė, Kristupas Naraškevičius ir kiti.

Tačiau LRT paskelbtoje 2025 metų programų pirkimų ataskaitoje matyti, kad ne visi komisijos nariai gavo vienodus honorarus. Kaip pranešama, atlikėjas Stano komisijos nario poziciją užėmė du kartus ir už tai gavo po 266 eurų honorarą be PVM. Taip pat 400 eurų jam sumokėti už muzikinį pasirodymą vienoje iš atrankų.

Už muzikinį pasirodymą atlygį „Eurovizijos“ atrankoje gavo ir praeityje Geltonos pseudonimu išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė. Jai buvo išmokėti 350 eurai be PVM.

Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr./2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija
Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr./2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija

Už kai kurių atlikėjų pasirodymus pinigai buvo išmokėti jų sukurtoms įmonėms. Pavyzdžiui, nurodoma, kad už Leon Somov ir Rūtos Mur koncertinio pasirodymo suorganizavimo paslaugas UAB „Creative Industries“ gavo 689 eurus be PVM. Taip pat Leon Somov išmokėti 266 eurai be PVM už komisijos nario vaidmenį.

MB „Op! Muzika“ už Nombeko Augustes pasirodymo suorganizavimą gavo taip pat 689 eurus be PVM.

Atlikėja Monika Liu už „Eurovizijos“ atrankos laidą komisijos kėdėje gavo 532 eurų honorarą be PVM, o už finalinę laidą jai sumokėti 266 eurai taip pat be PVM.

Skirmanto Lisausko/BNS nuotr./Nombeko Augustė
Skirmanto Lisausko/BNS nuotr./Nombeko Augustė

Inga Jankauskaitė už komisijos narės vaidmenį gavo 400 be PVM, o Vaidas Baumila – 266 eurus be PVM.

Žurnalistas Kristupas Naraškevičius komisijoje pasirodė vieną kartą ir už tai gavo 331 eurų honorarą be PVM.

Labiausiai skiriasi muzikos prodiuserio Vytauto Bikaus honoraras, už vieną iš „Eurovizijos“ atrankos laidą jis gavo 798 eurus be PVM.

Taip pat išsiskiria ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, kuri už laidą gavo 662 eurų honorarą be PVM. O už finalinę laidą jai skirti 331 eur.

Radijo laidų vedėja Unė Liandzbergytė taip pat gavo nemažą honorarą – ataskaitoje nurodoma, kad jai išmokėti 662 eurai be PVM.

Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr./2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija
Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr./2025 metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisija

Situaciją pakomentavo LRT

Portalas Žmonės.lt kreipėsi į LRT dėl komentaro, kodėl skiriasi nacionalinės „Eurovizijos“ komisijos narių atlygis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą