-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 01 06

I.Toleikytė prabilo apie smurtą artimoje aplinkoje: padėjo artimieji, specialistai

Ne vienerius metus trukęs asmeninis košmaras baigėsi: muzikiniu pseudonimu „I.T.“ prisistatanti atlikėja ir dainų kūrėja Ingrida Toleikytė savo gyvenimą išskyrė į dvi dalis – prieš ir po.

Praeityje – nuo vaikystės puoselėta svajonė būti scenoje ir dainuoti. Tačiau tvirtą ryžtą siekti karjeros – operinio dainavimo studijos Klaipėdos universitete, dalyvavimas muzikiniuose TV projektuose, sėkmingi pirmieji koncertai privačiuose vakarėliuose Vilniuje, aktorystės pradmenys - vieną dieną pristabdė meilė. O po to visiškai sunaikino paslėpta jos išraiška - smurtas artimoje aplinkoje.

Dainų kūrėja ir atlikėja I.T. šiandien nebijo pasakyti „Ne“ prievartai, nebeišsižada savęs, mokosi mylėti ir gerbti save iš naujo. O muzika tapo išjaustu įrankiu, atveriančiu pasauliui jos didelę, pozityvią, kovingą ir kupiną nuoširdumo širdį.

Po ilgos pertraukos I.T. pristato autorinę dainą „Mano“, kuri atspindi jos naują požiūrį į save ir gyvenimą: „Fizinis ir psichologinis smurtas – šių dienų realybė. Skaudi, valią atimanti neteisybė. Kiek dar tokių atvejų nepatenka į šalies statistiką, kuri ir taip šiurpina?

VIDEO: I.T. - Mano

Reikėjo daug pastangų, kad išdrįsčiau viešai pasisakyti šia tema. Tačiau tai neišvengiama, kai patirti nemalonūs, griaunantys išgyvenimai privertė mane prisikelti, nepasiduoti ir išmokti būti, kurti, dalintis. Viliuosi, kad mano išpažintis paskatins nepasiduoti ir pradėti naują gyvenimo etapą, kupiną tikros meilės, pagarbos ir šilumos. Viena, be pagalbos atsitiesti nebūčiau įstengusi, - sako I. T.

Šiandien aš esu savimi. Meluočiau, kad pastarieji keleri metai mano gyvenimo būtų lengvai ištrinami iš sąmonės. Bet Lietuvoje yra kam padėti: specialūs centrai, psichologai, pagaliau – policija, teismai: svarbu, išlipti iš psichologinės prievartos rato.

Pirmiausia, ką būtina padaryti – nustoti tylėti ir išgyventi gėdą. Kai baimės demonai išnyko ir papasakojau artimiesiems apie savo kasdienio gyvenimo košmarą - prasidėjo ilgas kelias į išsivadavimą, į save tikrąją. Džiugu, kad mūsų šalyje yra sukurtas puikus pagalbos nukentėjusiems nuo smurto mechanizmas – tiesiog reikia domėtis, kas ir kaip gali padėti.”

Šiandien moteris yra sukūrusi naują, visavertę šeimą: „Savo muzika, savo išgyvenimais noriu perteikti pozityvumą žmonėms, kurie vis dar abejoja. Neleiskite savęs palaužti – kreipkitės pagalbos. Nesvarbu, kiek jums metų ir kokia socialinė padėtis – kiekvienas turi teisę į laisvę, pagarbą.“

Naująją atlikėjos dainą „Mano“, kurioje atskleidžiamas ryžtas pradėti viską iš pradžių ir nepasiduoti praeities negandoms, iliustruoja nerūpestingos vaikystės prisiminimų kupinas vaizdo klipas.

„Filmavome Klaipėdoje, čia - mano gyvenimo pradžia. Prie geležinkelio bėgių prabėgo mano smagios dienos su draugais, kai pramogavome po pamokų. Tiltas – taip pat prasminga vieta: kiekvieną savaitgalį su močiute juo eidavome į bažnyčią... Bet gyvenime taip atsitinka, kad džiugias akimirkas keičia nerimas, panikos atakos ir kiti valią atimantys ar sąmonę sujaukiantys dalykai. Svarbiausia – negalvokite, kad nepriklausote patys sau....“

Pokalbį su atlikėja galite išgirsti čia:

VIDEO: „Aš daugiau nebijau“ – sako dainų kūrėja I.T. ir pristato naują dainą
Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius