Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

30 geriausių restoranų Lietuvoje: 22 vieta – „Dublis“, Vilnius

Restoranas „Dublis“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. / Restoranas „Dublis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Stabiliai auganti maisto kultūra Lietuvoje, vis dažniau pastebimas restoranų individualumas ir kylanti kokybė šiemet jau antrus metus iš eilės Gero maisto akademiją paskatino sudaryti 30 geriausių šalies restoranų sąrašą. Nuo birželio 2-osios kasdien (išskyrus sekmadienį) portale 15min atskleidžiamas geriausių restoranų 2017 m. reitingas, o birželio 29-ąją specialiame renginyje paaiškės penki aukščiausiais balais šiemet įvertinti Lietuvos restoranai. 


Daugiau 15min Maistas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šį kol kas vienintelį tokio masto restoranų reitingavimą Lietuvoje inicijuoja „Švyturys“ – prekės ženklas, kuris vis labiau gilinasi į maisto ir gėrimų derinimo kultūrą ir nebijo eksperimentuoti.

Į „30 geriausių restoranų“ projektą panašūs vertinimai vyksta ir pasauliniu mastu, o kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuva – nebe išimtis. Ta proga buvo suburta Gero maisto akademija, kurioje dabar yra per 100 maisto industrijos profesionalų.

Pasitelkdami savo patirtį ir profesionalumą, akademijos nariai įvertino Lietuvos restoranų maistą ir jo patiekimą, taip pat atsižvelgė į aptarnavimo kokybę, gėrimų kortą ir aplinką.

Taigi susumavus Gero maisto akademijos narių balsus tarp geriausių šalies restoranų 22 vietoje atsidūrė anksčiau su Deivydo Praspaliausko vardu siejamas restoranas „Dublis“ Vilniuje.

  • Šefas „Dublio“ komanda
  • Vadovas Nielsas Peteris Pretzmannas
  • Virtuvės tipas braserija ir „fine dining“
  • Darbo laikas I–VII 12:00–23:00
  • Adresas Trakų g. 14, Vilnius
  • Atidarymo metai 2015 m.

„Dubliui“ išsiskyrus su vyr. šefu Deivydu Praspaliausku, restorano vadovai priėmė sprendimą dirbti kiek kitokiu principu ir šiuo metu vyr. šefo pozicijos niekas nėra užėmęs, o meniu kūryba vyksta komandoje. Toks darbo modelis, kai virtuvėje nėra vieno vado, šio projekto kontekste yra naujiena.

BRASERIJA IR RESTORANAS. Po pasikeitimų virtuvėje „Dublis“ nė kiek nenutolo nuo pradinės idėjos ir toliau sujungia dvi restorano koncepcijas po vienu stogu – braseriją ir restoraną. Abi vietos dar 2015 m. pabaigoje įsikūrė viena šalia kitos Trakų gatvėje esančiame istoriniame XVIII a. komplekse „Grafų rezidencija“.

Braserija savo lankytojus pasitinka lengva neįpareigojančia aplinka. Ji veikia iki vėlumos septynias dienas per savaitę. Kuriant novatoriško, šviežio skandinaviško požiūrio įkvėptą a la carte yra koncentruojamasi į sezoną už lango ir komandinį darbą.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restoranas „Dublis“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restoranas „Dublis“

Pokyčiai virtuvėje, pasak „Dublio“ atstovų, praėjo stebėtinai gerai. Pasikeitus restorano virtuvės organizavimo koncepcijai, kai neliko vieno vadovaujančio šefo, padaugėjo gerų atsiliepimų iš klientų – tiek gyvai, tiek socialiniuose tinkluose. Tai užtvirtina idėją apie komandinio darbo stiprybes šioje vietoje ir kad toks modelis šiuo metu šiam restoranui tinka: „Kol kas nesame „prisirišę“ prie individualybių, o tai suteikia mūsų darbuotojams naujas galimybes atsiskleisti“, – teigia restorano atstovė Rūta Buivydienė.

Nuo XVI a. šioje vietoje visuomet derėjo maistas ir menas. Ta linkme „Dublis“ juda ir toliau. Nuolat besikeičiančios parodos „Grafo galerijoje“ visą komandą įkvepia naujoms maisto improvizacijoms, o dalis ypatingų vakarienių, kai menas yra jungiamas su maistu, kartais vyksta ir pačioje galerijoje. Ten yra rengiamos Vilniaus kontekste gana neįprastos jungtinės meno ir maisto vakarienės.

Beje, kartkartėmis, ieškodama naujų darbo metodų, svečio teisėmis komanda pasikviečia skirtingus šefus skirtingomis progomis.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restoranas „Dublis“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restoranas „Dublis“

NAUJIENOS. Šiemet „Dublyje“ atsirado galimybė išragauti iki 30 skirtingų pilstomo vyno rūšių. Ji leidžia klientui palyginti, kaip tos pačios veislės vynuogės atsiskleidžia skirtingų regionų ir vyndarių rankose, taip pat leidžia paragauti vyno iš autentiškų vynuogių veislių. Tai yra įmanoma dėl vienintelės tokios Vilniuje esančios vyno saugojimo sistemos – „Wine by glass“, kuri suteikia galimybę vyną degustuoti po 20, 60 ir 100 mililitrų.

Kita restorano naujiena – jauki terasa kiemelyje, apsupta autentiškos senamiesčio aplinkos, atskirta nuo gatvės šurmulio.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restorano „Dublis“ eksterjeras
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Restorano „Dublis“ eksterjeras

DEGUSTACINĖ VAKARIENĖ. Šios vietos ryškiu išskirtinumu išliko degustacinės vakarienės, kurios šiemet yra planuojamos atsižvelgiant į sezoniškumą. Jų metu „Dublio“ komanda leidžia sau eksperimentuoti kur kas labiau nei braserijoje. Be to, vakarienės metu virtuvės kolektyvo kontaktas su svečiais yra kur kas artimesnis nei braserijoje – galima matyti visą maisto gaminimo procesą.

Degustacinė vakarienė čia susideda iš 5 patiekalų, aperityvo ir keleto „Dublio“ komplimentų. Jos metu virtuvės meistrai išreiškia savo idėjas ir kūrybiškumą. Degustacinės vakarienės kaina asmeniui – 50 EUR.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas restorane „Dublis“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas restorane „Dublis“

DIENOS PIETŪS. Į braseriją lankytojai yra kviečiami ne tik vakarienei, bet ir dienos pietų, kurių kaina – 12 EUR (į tai įeina: gėrimas, pagrindinis patiekalas, desertas, kava arba arbata, sriuba arba salotos). Žinoma, už mažesnę sumą čia siūlomos ir mažiau gausios dienos pietų variacijos.

VĖLYVIEJI PUSRYČIAI. Savaitgaliais vilniečius ir miesto svečius „Dublis“ kviečia vėlyvųjų pusryčių. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį nuo 11:00 iki 15:00 čia yra patiekiami gurmaniški pusryčiai. Pusryčių meniu atnaujinamas taip pat atsižvelgiant į sezoniškumą.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas restorane „Dublis“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas restorane „Dublis“

ĮDOMU. „Dublio“ kolektyvas yra išskirtinai jaunas, kupinas energijos ir veržlus. Virtuvėje dirba apie 30 perspektyvių žmonių.

Daugiau informacijos apie projektą ir faktų apie geriausius šalies restoranus – www.30geriausiurestoranu.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką