Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 2d. 12:00

30 geriausių restoranų Lietuvoje: 30 vieta – „Apvalaus stalo klubas“, Trakai

Restoranas „Apvalaus stalo klubas“
Restorano archyvo nuotr. / Restoranas „Apvalaus stalo klubas“

Stabiliai auganti maisto kultūra Lietuvoje, vis dažniau pastebimas restoranų individualumas ir kylanti kokybė šiemet jau antrus metus iš eilės Gero maisto akademiją paskatino sudaryti 30 geriausių šalies restoranų sąrašą. Nuo birželio 2-osios kasdien (išskyrus sekmadienį) portale 15min bus atskleidžiamas geriausių restoranų 2017 m. reitingas, o birželio 29-ąją specialiame renginyje paaiškės penki aukščiausiais balais šiemet įvertinti Lietuvos restoranai.

Šį kol kas vienintelį tokio masto restoranų reitingavimą Lietuvoje inicijuoja „Švyturys“ – prekės ženklas, kuris vis labiau gilinasi į maisto ir gėrimų derinimo kultūrą ir nebijo eksperimentuoti.

Į „30 geriausių restoranų“ projektą panašūs vertinimai vyksta ir pasauliniu mastu, o kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuva – nebe išimtis. Ta proga buvo suburta Gero maisto akademija, kurioje dabar yra per 100 maisto industrijos profesionalų.

Pasitelkdami savo patirtį ir profesionalumą, akademijos nariai įvertino Lietuvos restoranų maistą ir jo patiekimą, taip pat atsižvelgė į aptarnavimo kokybę, gėrimų kortą ir aplinką. Taigi sveikiname ir detaliai pristatome 30 vietą užėmusį vieną geriausių šalies restoranų ir geriausią restoraną Trakuose – „Apvalaus Stalo klubą“, kuris šiame reitinge šiemet debiutuoja.

  • Šefas Jevgenijus Volkovas
  • Vadovė Raimonda Repšytė
  • Virtuvės tipas naujai atrastos lietuviškos gėrybės moderniojoje gastronomijoje
  • Darbo laikas I–VII (12:00–23:00)
  • Adresas Karaimų g. 53A, Trakai
  • Atidarymo metai 1996 m.

Taigi 30 geriausių restoranų Lietuvoje sąrašą pradeda Trakų restoranas, jau daugiau nei 20 metų įsikūręs išskirtinėje miestelio vietoje. Išskirtinė vieta su geriausiu vaizdu į istorinę Trakų pilį įpareigoja kurti ir išskirtinę virtuvę. „Čia (tai, kas lietuviška) ir dabar (sezoninės gėrybės) kartu su pasauliu (globalios tendencijos ir technologijos)“ – toks yra šio restorano valgiaraštis, kurio išpildymas įtikino ne tik Gero maisto akademijos narius, bet ir daugybę garbingų svečių.

RESTORANO ISTORIJA. Daugiau nei prieš 20 metų Rasa Šnaiderienė kartu su savo tėvais pradėjo „Apvalaus stalo klubo“ istoriją. Išskirtinėje Trakų vietoje stovintys restorano, picerijos ir viešbučio pastatai atsirado palaipsniui. 1996 m. čia tebuvo vasaros paviljonas ir keturi kioskai. Tik 2002 m. po daugybės laukimų, leidimų ir archeologinių kasinėjimų pradėjo augti tai, ką šiuo metu mato bene kiekvienas atvykęs pasigrožėti pilimi.

 Restorano archyvo nuotr./Restorano „Apvalaus stalo klubas“ terasa
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Apvalaus stalo klubas“ terasa

ŠEFAS. Prieš metus „Apvalaus stalo klube“ pradėjo darbuotis jaunas, tačiau labai perspektyvus šefas Jevgenijus Volkovas. 2016 m. jis buvo išrinktas geriausiu virėju Lietuvoje. Tais pačiais metais J.Volkovas buvo apdovanotas už geriausią desertą. Jevgenijus labai skiriasi nuo paprastai temperamentingų šefų, nes jo virtuvėje vyrauja ramybė ir įsiklausymas. Prieš tai jis darbavosi kelių Lietuvoje žinomų viešbučių restoranuose.

 Restorano archyvo nuotr./Šefas Jevegnijus Volkovas
Restorano archyvo nuotr./Šefas Jevegnijus Volkovas

MENTORIAI. Jo mentoriais „Apvalaus stalo klube“ šiemet tapo vienas žymiausių Latvijos šefų ir vieno geriausių Rygos restoranų „Restaurant 3“ virtuvės vadas Juris Dukalskis, su kuriuo jiedu sukūrė pokylių valgiaraštį. O restorano valgiaraštį su sezoniniais patiekalais Jevgenijus išieškojo kartu su vieną „Michelin“ žvaigždutę užsitarnavusio restorano Italijoje (Iskijos saloje) šefu Pasquale Palamaro.

 Restorano archyvo nuotr./Restorano mentorius Juris Dukalskis degustuoja patiekalą
Restorano archyvo nuotr./Restorano mentorius Juris Dukalskis degustuoja patiekalą

VAKARIENĖ. Bendro Pasquale ir Jevgenijaus darbo rezultatas šiuo metu yra siūlomas a la carte visiems „Apvalaus stalo klubo“ svečiams. Jame dominuoja vietiniai produktai, kurie pagal sezono galimybes yra papildomi to laikotarpio hitais (išdygus šparagams – šparagais, miške atsiradus grybams – grybais, užderėjus uogoms – uogomis ir t.t.). Pasquale Jevgenijų paskatino drąsiai kombinuoti autentiškus mūsų regionui įprastus gaminimo būdus (rauginimą, džiovinimą, kepimą krosnyje ir pan.) su kitur pasaulyje išpopuliarėjusiomis technologijomis (ikrų gamybos, džiovinimo, vakuumavimo aparatai, suos vide, pacojet ir pan).

 Restorano archyvo nuotr./Garintas karvės pieno sūrio kremas su grybais
Restorano archyvo nuotr./Garintas karvės pieno sūrio kremas su grybais

Kaip įprasta aukščiausio lygio restoranams, viskas – nuo padažų ir keturių rūšių duonos – yra gaminama vietoje.

INGREDIENTAI. Kaip įprasta aukščiausio lygio restoranams, viskas – nuo padažų ir keturių rūšių duonos – yra gaminama vietoje. Čia pat vaismedžių drožlėse yra rūkoma mėsa, žuvis ir daržovės. Ingredientai taip pat vietoje yra džiovinami, marinuojami ir raugiami. Prieskoninės žolelės atkeliauja iš restorano daržo, kuris yra vos už kelių kilometrų nuo virtuvės. Grybus ir uogas sezono metu renka virtuvės darbuotojų močiutės ir giminaičiai.

 Restorano archyvo nuotr./Lėtai kepta ėriuko koja
Restorano archyvo nuotr./Lėtai kepta ėriuko koja

Vištų, putpelių ir žąsų kiaušiniai taip pat iki restorano keliauja labai trumpą atstumą – kelis kilometrus. Pieno produktai gabenami iš Varėnos rajono, šamai – iš Vilniaus raj., šparagai – iš Mažeikių ir t.t. Jevgenijaus noras, kad valgiaraštyje esantys patiekalai maksimaliai būtų gaminami iš vietinių produktų. Žinoma, importo iš svetur irgi nevengiama, tačiau tokiu atveju šefas renkasi aukščiausios kokybės pasiūlą. Jį džiugina tai, kad norint realizuoti naujas idėjas šiame restorane jam yra suteikiamos beveik neribotos galimybės. Tai ir leidžia Jevgenijui sukurti išskirtinius patiekalus.

 Restorano archyvo nuotr./Desertas „Citrina“
Restorano archyvo nuotr./Desertas „Citrina“

KOLEKTYVAS. Darbas šiame restorane žmones motyvuoja pirmiausia dėl to, kad čia pasilieka tik tie, kurie išties domisi gastronomine kultūra. Savininkė Rasa skatina kiekvieno darbuotojo tobulėjimą organizuodama kursus ir pamokas vietoje, taip pat ir gastronomines išvykas svetur. Atvykę mentoriai, someljė ir pan. dirba ne tik su Jevgenijumi, bet ir su visa komanda.

Kiekvienas svečius aptarnaujantis personalo narys čia gali papasakoti apie patiekalus ir netgi nurodyti, iš kur atkeliauja pagrindiniai jų ingredientai, kokiu būdu ruošiamas maistas arba patiekalo kilmės istoriją. Pagarba svečiui, kolegoms, darbo vietai ir produktui šiame restorane yra skiepijama nuo pat pradžių ir metai iš metų. Kaip teigia R.Šnaiderienė, „Apvalaus stalo klube“ dirba kelios kartos, o giminystės ryšių komandoje yra turbūt daugiau nei daugelyje kitų Lietuvos restoranų.

 Restorano archyvo nuotr./Restorano „Apvalaus stalo klubas“ eksterjeras
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Apvalaus stalo klubas“ eksterjeras

INTERJERAS. Rasos noras, kad žmogus, pasvajojęs trumpam pabėgti į Prancūziją, atvykęs į „Apvalaus stalo klubą“, bent iš dalies pasijaustų išpildęs savo svajonę. Tai padeda įgyvendinti ne tik išskirtinė restorano vieta su vaizdu į pilį, išskirtinis valgiaraštis, bet ir interjeras. Jis yra sukurtas kombinuojant detales iš skirtingų kartų palikimo. Ant stalo čia kaskart pamatysi to sezono gėles arba žalumynus iš pievų ir laukų. Restorane naudojami indai pagaminti iš autentiškų medžiagų – molio, medžio, akmens, porceliano, tačiau jų dizainas šiuolaikiškas ir originalus.

 Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Apvalaus stalo klubas“
Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Apvalaus stalo klubas“

ĮDOMU. „Apvalaus stalo klube“ galima tikėtis aukščiausio lygio, kartais netgi neįprasto aptarnavimo (pavyzdžiui, įrankiai nešami ant pagalvės). Restorano komanda yra dirbusi pagal įvairiausius protokolus. Juk Trakuose dažnai svečiuojasi svarbūs asmenys – nuo Europos didžiųjų institucijų aukščiausio lygio vadovų, kardinolų, valstybių vadovų ir netgi karališkų šeimų atstovų iki įvairias progas švenčiančių inteligentiškų lietuvių.

Daugiau informacijos apie projektą ir faktų apie geriausius šalies restoranus – www.30geriausiurestoranu.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką