Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kepsninė: kaip išsirinkti ir prižiūrėti

Paprastai maisto gaminimo lauke sezonas prasideda dar vėlyvą pavasarį, tačiau jei iki šiol neturite kepsninės, kodėl jos neįsigijus ir neišbandžius net ir vasarai ritantis į pabaigą? Juolab, kad baigiantis sezonui parduotuvės rengia išpardavimus ir vilioja itin žema ir pačių kepsninių, ir jų aksesuarų kaina.
Maistą kepsninėje pradėkite kepti tada, kai žarijos tebebus kaitrios, tačiau liepsna jau nebelaižys grotelių.
Maistą kepsninėje pradėkite kepti tada, kai žarijos tebebus kaitrios, tačiau liepsna jau nebelaižys grotelių. / Istockphoto nuotr.

Šiuo metu parduotuvėse siūlomas didžiulis kepsninių pasirinkimas, tačiau, prieš pirkdami, pirmiausia sau užduokite keletą klausimų – tai palengvins pasirinkimą.

Pirmiausia pasvarstykite, kiek dažnai ketinate naudoti kepsninę. Šis klausimas ypač aktualus, kai renkatės, ar pirkti kokybišką ir brangų daiktą, ar pasitenkinsite kiek žemesnės kokybės ir, atitinkamai, pigesniu daiktu. Jei kepsninę ketinate naudoti dažnai, geriau investuoti daugiau.

Antrasis klausimas – kokio dydžio vakarėlius gamtoje dažniau ketinate organizuoti: nedidelius, skirtus kelių žmonių ratui, o gal tikras puotas? Jei ketinate gaminti gausiam valgytojų būriui, verta pagalvoti apie didesnės kepsninės įsigijimą, priešingu atveju – užteks ir kuklesnės. Dar viena dilema, kurią reikia apsvarstyti – ar jums reikalingesnė stacionari, ar mobili kepsninė? Stacionarias kepsnines mėgsta žmonės, kurie turi pakankamai vietos šalia namų ar vasarnamio. Tokios kepsninės primena nedideles krosnis, gali turėti įvairių pridėtinių dalių. Kilnojamos kepsninės irgi turi savų pliusų: su tokia kepsnine galite keliauti į draugų sodą ar prie vandens telkinių, jas lengva perkelti, jei staiga ėmė kaitinti saulė ar prasidėjo lietus.

Savi privalumai ir trūkumai

Kepsninių modelių sukurta ne vienas – kiekvienas jų turi savų privalumų:

  • Uždengiamos kepsninės arba griliai–katilai paprastai yra kompaktiški, ovalo formos, turi kupolo pavidalo dangtį. Galima naudoti ir be dangčio, o jei jį uždengsite, šioje kepsninėje galėsite iškepti net stambius mėsos gabalus. Šių kepsninių trūkumas – dažniausia neįmanoma keisti grotelių aukščio virš anglių, tad gan sunku reguliuoti temperatūrą. Šios kepsninės kūrenamos dujomis arba medžio anglimi.
  • Tradicinės kepsninės mūsų krašte populiariausios, jas vadiname „šašlykinėmis“. Paprasčiausios konstrukcijos tradicinės kepsninės sudarytos iš atviros „dėžės“ ir kepimo grotelių.
  • Stacionarios kepsninės – universaliausios, jūsų sode tokią kepsninę gali pastatyti kompanijos pardavėja arba galite bandyti ją statyti patys. Tokios kepsninės paprastai primena nedideles krosnis (apmūrytos plytomis, su kaminu). Daugelis jų įrengiami su specialiais paviršiais maisto ruošimui bei vietomis rakandų ir kuro saugojimui. Nedidelis minusas – stacionarios kepsninės tikrai nepasiimsite kartu su savimi, tačiau pas jus ji privilios būrius draugų.
  • Dujinės kepsninės gaminamos vežimėlio pavidalo, su specialia vieta dujų balionui ir rakandams. Rinkdamiesi tokią kepsninę, atkreipkite dėmesį, kad ji turėtų tvirtus rėmus. Tam, kad maistas lygiau kaistų, tarp dujinių degiklių ir grotelių dedamos keramikinės ar vulkaninio akmens plokštės.

Kepsninės priežiūra

Tam, kad kepsninė tarnautų ilgai ir tvarkingai atrodytų, po kiekvieno naudojimo kruopščiai ją išvalykite ir laikykite švarioje, sausoje vietoje.

Jei turite dujinę kepsninę, iškart po maisto gaminimo nuvalykite jos groteles kieta metaline plaušine ar šepetėliu, paskui keletui minučių įjunkite dujas visu galingumu – taip sudegs visi likę prie grotelių prilipę maisto gabaliukai. Kruopščiai nuvalykite ir kitas kepsninės vietas, kur galėjo prikibti maisto gabaliukų. Paskui popieriumi nutrinkite visus paviršius. Kai kepsninė visiškai atvės, sutepkite groteles ir kaitinimo plokštę augaliniais riebalais.

Prieš valydami anglimi kūrenamą kepsninę, leiskite jai visiškai atvėsti. Tada išvalykite pelenus, o groteles kruopščiai nugremžkite metaliniu šepetėliu. Išplaukite kepsninės vidų ir išorę, tada nutrinkite popieriumi, o groteles sutepkite augaliniais riebalais. Įsigiję nerūdijančio plieno kepsninę, jūs turėsite mažiau vargo ją valydami – paviršius lengvai nuvalysite skysta valymo priemone.

Laikykite kepsninę sausoje ir švarioje vietoje – tai apsaugos nuo rūdijimo, taip pat galite įsigyti ir specialų „voką“ šio daikto įvilkimui. Sausai laikykite ir anglis, ir malkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius