Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 18:03

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis: Magiškas Tailandas – kulkas stabdančios tatuiruotės ir dvasių apsėsti žmonės (XXIV dalis)

Tailandas
Asmeninio albumo nuotr. / Tailandas

Kiek vietnamiečių gali tilpti ant vieno motorolerio? Kodėl tajai šypsosi net tada, kai pyksta? Kur Vietname gražiausi saulėtekiai? Kaip patogiai numigti darbo vietoje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti Eglės Šimkevičiūtės-Kulvelis knygoje „Tigras tai ne katinas“ (išleido BALTO leidybos namai). 15min ir BALTO leidybos namai siūlo skaitytojams susipažinti su autorės įspūdžiais gyvenant Azijoje – kas savaitę publikuojama po skyrių iš šios knygos.

Oficiali Tailando religija yra budizmas, bet jis sumišęs su animizmu, šamanizmu ir magija. Tikėjimas dvasiomis, magija, fortūna ir sėkmę nešančiais skaičiais yra toks pat populiarus kaip ir tikėjimas Buda bei karma. Tajai pabrėžia savo pagarbą dvasioms ir tiki, kad jos turi tokių pat galių kaip ir žemesnės dievybės.

Akivaizdžiausias tikėjimo antgamtinėmis jėgomis įrodymas yra amuletai. Vienas, keli arba kelios dešimtys ant kaklo, namuose ar taksi ant priekinio veidrodėlio. Amuletai primena miniatiūrines šventyklas su Budos ar populiaraus vienuolio atvaizdu. Jų turgūs panašūs į antikvariato kolekcionierių suvažiavimą, o kainos tokios, kad gali pagalvoti atsidūręs prabangioje juvelyrinėje.

Amuletai saugo nuo nelaimių ir paperka lemtį. Trokštantys konkrečių pageidavimų renkasi amuletus su specialiu prašymu: gauti turtus, sėkmę ar pakerėti gražią panelę. Paklausiausi – pagaminti iš ypatingų akmenų, su brangiųjų metalų dulkėmis, reto gyvūno iltimis, šamaniškomis ar psichodelinėmis žolelėmis, gerbiamo vienuolio drabužio ar seilių pėdsaku, karaliaus ar net paties Budos plauku.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"