Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 11d. 21:06

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis: Nauji įpročiai: rankų ir kojų kratymas bei miegas ant lentos (XXII dalis)

Kelionė po Tailandą
Asmeninio albumo nuotr. / Kelionė po Tailandą

Kiek vietnamiečių gali tilpti ant vieno motorolerio? Kodėl tajai šypsosi net tada, kai pyksta? Kur Vietname gražiausi saulėtekiai? Kaip patogiai numigti darbo vietoje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti Eglės Šimkevičiūtės-Kulvelis knygoje „Tigras tai ne katinas“ (išleido BALTO leidybos namai). 15min ir BALTO leidybos namai siūlo skaitytojams susipažinti su autorės įspūdžiais gyvenant Azijoje – kas savaitę publikuojama po skyrių iš šios knygos.

Visada sutrikdavau, kai manęs Azijoje paprašydavo atspėti žmogaus amžių. Bandydavau išsisukti, nes buvau jau ne kartą suklydusi. Kaip kitaip, juk dauguma azijiečių atrodo 10 ar 20 metų jaunesni, nei yra iš tikro. Kokia to priežastis? Po kelerių metų gyvenimo Pietryčių Azijoje supratau, kad tai ne vien ištisus metus šviečianti saulė ir atogrąžų klimatas.

Pagrindinė azijiečių jaunystės priežastis – gyvenimo būdas.

„Norėdami išvengti pokalbio per kelionę automobiliu tajai apsimeta, kad miega, bet iš tikrųjų slapta medituoja“, – daug apie tajų charakterį pasakanti frazė. Man kartais atrodo, kad vietiniai tokią meditaciją dažnai praktikuoja ne tik kai atrodo, jog jie miega, bet ir dirba, vairuoja ar bendrauja su kokiu farangu.

Budistinė išmintis, tradicijų puoselėjimas, emocijų valdymas – vertybės, lemiančios azijiečių gyvenimo kokybę. Gyvendami ir dirbdami Tailande turėjome galimybę ne tik įsigilinti į nacionalinį tajų charakterį, bet ir pasimokyti iš vietinių laimingo ir sveiko gyvenimo filosofijos.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

05:04
01:14:26
01:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"