Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 20:59

Pirkimas išsimokėtinai: jie perka mūsų riziką ir tai aprašo sutartyje mums nesuprantama kalba

Šeima sunerimusi dėl savo finansinės padėties
123RF.com nuotr. / Šeima sunerimusi dėl savo finansinės padėties

Finansinės nuomos paslaugas Lietuvoje teikia kelios dešimtys bendrovių, o jomis lietuviai naudojasi dažnai. Tačiau į ką vertėtų atkreipti dėmesį įsigyjant prekes būtent tokiu būdu? Ar iš tiesų bendrovės, siūlydamos akcijas su „nuliniu pabrangimu“, nieko neslepia tarp eilučių? Buvęs išperkamosios nuomos (lizingo) kompanijos vadovas, o dabar – profesionalus pirkimų valdymo specialistas Merkys Saukevičius sako, kad prieš pasirašant finansines sutartis būtina padaryti „namų darbus“.

15min GYVENIMO pokalbis su M.Saukevičiumi – apie tai, ką reiktų žinoti įsigyjant prekes išperkamąja nuoma, kaip išmokti „perskaityti“ finansinių kompanijų siūlymus ir į ką atkreipti dėmesį pasirašant sutartis.

– Pradėkim nuo paprasto klausimo. Televizoriaus kaina yra 900 eurų. Tačiau perkant išperkamąja nuoma jis pabrangsta iki 1350 eurų. Tai daug?

– Vienareikšmio atsakymo nėra. Taip, atrodytų, jog daug. Tačiau priklauso nuo to, per kokį laiką. Paprastai buitinės technikos finansavimo laikas nėra labai ilgas, gali būti metai arba dveji.

Suma priklauso nuo trijų dalykų: avansinio mokėjimo dydžio, laiko ir palūkanų. Avansinį mokėjimą ir atsiskaitymo terminą jūs galite pasirinkti, o štai palūkanas diktuoja tiekėjas, viena ar kita išperkamosios nuomos paslaugas siūlanti kompanija.

– Tačiau šių kompanijų palūkanos skiriasi?

– Taip. Tai – verslas, privatus verslas laisvos ekonomikos sąlygomis. Kompanijos gali turėti tūkstantį priežasčių, kodėl jos skiriasi. Dažniausiai tai bus argumentuojama skirtingu rizikos vertinimu ir panašiais dalykais.

Tačiau į klausimą, kodėl palūkanos skiriasi, neverta gilintis. Svarbiausia – kaip išvengti ir sumokėti kuo mažiau.

– Kaip?

– Palyginti keletą lizingo kompanijų identiškai – su tuo pačiu avansiniu mokėjimu ir tuo pačiu terminu.

Turi būti profesionalus finansininkas, kad pats išskaičiuotum palūkanas. Nedaug kas iš mūsų tokie esame, todėl siūlyčiau daryti paprasčiau.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"